Arhívum külön oldalra

Hello











Jelenleg a blogomon a equiX téma van jelen, és bár maga a téma kinézete nagyon tetszik, néhány helyen sántít a dolog. ( pár apró dolgot már reszelgettem rajta )





Többek között szeretném ha az arhívumon egy külön lapon lenne, nem pedíg a sidebar-t tolná szükségtelenül lentett. ( kényelmi, esztétikai, talán használhatósági szempont )





Viszont eddig sehogy sem sikerült meglevő sablonba ilyen oldalat beágyaznom. Nem tudom, hogy ehhez szükséges-e valamilyen külön bejegyzés, hogy lenne egy archive.php, vagy csak simán el lehet készíteni.











Remélem, hogy érthetően tettem fel a kérdést, és előre is köszönöm a válaszokat.











http://blog.szollosi.net

igen, létre kell hozni egy oldalsablont, amibe több variáció szerint alakíthatsz archívumot, attól függően, hogy milyennek szeretnéd látni. Lehet sima, felsoroló jellegű, évre vagy hónapra és kategóriákra lebontott, vagy akár “élő archívum” is. Az alap azonban az, hogy a többi oldal sablonjának a mintájára eszkábálni kell egy archive.php-t, ha már az eredeti sablonban ez nem volt benne.

Üdv!











Azt hiszem létrehoztam egy archive.php sablont. A sidebar-on beállítottam, hogy csak az utolsó 4 hónapot listázza, és szeretnék egy “További” linket, de nem tudom, hogy az archívum.php-t hogyan linkeljem. Illetve az jó, hogy ha az archívum.php azt a kódot tartalmazza, ami eredetileg a sidebar-on volt?











Köszönöm előre is.

Csak a tények kedvéért:





archive.php és archives.php nem ugyanaz!!!





archive.php - ez listázza ki a havi vagy kategória archívumot, ez egy standard “template file”





archives.php - (többes szám S a végén!) na, EZ az oldal sablon (Page template, az anglománok kedvéért)











Nézzétek meg, mikétn van ez a kettő megcsinálva a default theme-ben, és onnan lehet okosodni…

Hmmm. Most már mindegyik fájl megvan, de azt még mindig nem tudom, hogy rakjak ki egy oda mutató linket? Jelenleg ez van a sidebar-on:























    • [/list]









      És ez alá szeretnék egy "Továbbiak >>" linket, de sehol nem találtam ilyen sablont, hogy meglessem... :(