Angol verzió fríísítése magyarra

Sziasztok!











Elnézést, ha már lenne ilyen post, de nem találtam csak magyarítást.





A kérdésem hogyha a meglévő 3.0.1-es angol verziót frissíteném a legújabb magyarra 3.2.1 (HU), lehetséges-e ez anélkül, hogy a meglévő oldalaim megmaradjanak. Természetesen számítok arra, hogy a szövegeket át kell írnom a karaktertábla miatt. (Át kell?) A váltás azért kell(ene),





mert gond van az ékezetes betűkkel











Köszi, István

Szia,











alapvetően a váltás magyar verzióra nem fogja megoldani az ékezet gondjaidat.











De, visszatérve a kérdésre, igen, lehetséges mindenféle adat vesztés nélkül.





Először is, a 3.0.1-et frissítsd fel adminból egy kattintással 3.2.1-re.





Majd a wp-config.php-ban a WPLANG nevű konstansot írd át 'hu_HU' -ra.





Ezután a wp-content könyvtárban hozz létre egy 'languages' nevűt.











Ezután a telepítőből, ha az újratelepítés lehetőséget választod,





a magyar csomagot is felfogja ajánlani. Itt nem lesz más dolgod, mint ezt választani,





és már magyar is az adminod, valamint az oldalad is, ha valamelyik alap sablont (twentyten, twentyeleven) használod.

Köszi DjZoNe!











Ezeket már végre hajtottam. Mindenhol lecseréltem a hu_Hu-ra amit kellet, és ahol kellett. Kis-nagybetű figyelve. A WPLAN-ban is.





Ennek ellenére nem veszi a hosszú ékezeteseket, beíráskor fogadja, de a mentés után az oldalon csak kérdőjel formájában jeleníti meg.





Mit kellene tennem hogy helyesen kezelje (írja és jelenítse meg) a hosszú ékezetes karaktereimet?





Ha erre tudsz megoldást akkor frissítenem se kellene.











Válaszod előre is köszönöm.





István

Mint ahogy DjZoNe is mondta, az nem oldja meg a karakter hibát. Nézd meg a karakterkodolásodat, UTF8-nak kell lennie! Az rendben van?

Köszi, az rendben van (wp-config-ban), kaptam más ötletet, Myphpadmin (CPanel-es), de egyenlőre nem engedi a szolgáltató. Most vagyok egyezkedésbe vele.











Köszi, István

A MySQL-ben kellene az egybevetést módosítani feltehetőleg. Egyezkedjél csak, mert jó úton jársz. :slight_smile:

Üdvözletem!











Két problémám lenne.





Az első, hogy frissítettem a WP weboldalaimat (3.2.1-re), és azóta angol nyelvű az Admin felület.











A másik hogy ha egy képet akarok beilleszteni a médiatárból, akkor az alábbi hibaüzenetet kapom:





Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /var/www/clients/client35/web113/web/wp-includes/query.php on line 2399











A szerveren PHP 5.3.6 és MySQL 5.1.58 van.

Sziasztok!





Nekem olyan gondom volna, hogy leszedem a magyar wordpress-t, felmásolom ftp-n, adatbázist megcsinálom, addig magyar, aztán telepítésnél angol lesz, ez miért van?





Most jött elő ez a gond, eddig jó volt, mindent úgy csinálok mint eddig.





A magyar kéne mindenképpen, örülnék lenne erre valami megoldás.





Köszönöm!

configban hu_HU ?

http://www.wordpress2you.com/2011/03/hogyan-beszel-magyarul-a-wordpress/

Akármit csinálok, akárhonnan töltök le wp-t, az adatbázis még magyar utána a wp telepitőnél már angol…





Nem értem mitől…





Nyelvnél magyar midnen, configban is.





Tippeket tudtok, hogy miért angol mégis?

http://hgrg.info/2011/09/20/wordpress-magyarositas-nem-megy/