Angol megy, magyar nem. Telepítés.

Üdv. kedves olvasó!











Azzal a problémával szembesültem, hogy bármelyik angol wordpress-t sikeresen telepítem, de a magyar varziókkal nem boldogulok.











Próbáltam kézzel átírni a wp-config.php-t, de nem ment a telepítés.





Természetesen figyeltem az “UTF-8 kódolás BOM nélkül”-re, de sehogyan sem sikerült.





Ha van fent wp-config.php akkor nem találja az installt.





Illetve a wp-config-sample.php-n keresztüli autómatikus telepítéssel is próbálkoztam.











A végeredmény ugyanaz:











“A távoli kiszolgáló vagy fájl nem található











http://valami.valami.hu/wp-admin/install.php cím, melyet meg akart nyitni, jelenleg nem elérhető. Győződjön meg róla, hogy a webcímet (URL) helyesen írta be, majd próbálja meg újra…bla-bla-bla”











Persze az angol verzió simán feltelepült.





Ki érti ezt?











Ha a wp-config.php-t nem töltöttem fel és a wp-config-sample.php-n keresztül telepítem akkor magadom az adatbázis eléréséhez szükséges adatokat és ezt kapom:





“Eddig jó! A telepítésnek ezzel a részével meg is lennénk. A WordPress most már képes kommunikálni az adatbázissal. Ha készen állunk, itt az ideje…











Elkezdeni a telepítést”











Klikkelek a gombra és:











"“A távoli kiszolgáló vagy fájl nem található











http://valami.valami.hu/wp-admin/install.php cím, melyet meg akart nyitni, jelenleg nem elérhető. Győződjön meg róla, hogy a webcímet (URL) helyesen írta be, majd próbálja meg újra…bla-bla-bla”





"











Mit ronthatok el?





Mit tegyek?











A segítségeket előre is köszönöm.

Ilyen problémával még nem szembesültem, de mi van ha telepíted az angolt és utána magyarítod?

Melyik verzió?

Üdv!





Hasonló problémával küzdök, mint a topic indító.





A magyar verzió nem működik telepítés után, nyilván valamit rosszul csináltam, de nem tudom, hogy mit, a hostgator quickinstallal az angol verzió tökéletesen működik, megpróbáltam átállítani magyarra és feltöltöttem a magyar nyelvi fájlokat, de marad angol a felület.





Segítség! :slight_smile:

Akkor csak állítsd át a wp-config.php-ban a WPLANG konstansot hu_HU -ra





és már tudod is frissíteni a magyarra :wink:

Igen, a “megpróbáltam átállítani magyarra” alatt ezt értettem. :slight_smile:





Nekifutok újra.

Miután átírom a WPLANG konstansot hu_HU-ra és feltöltöm a nyelvi fájlokat, kell még valamit tennem a cél érdekében?

Megíhvod ezt az oldalt:











/wp-admin/update-core.php











Itt felajánlja az automatikus újratelepítést, ami a WPLANG szerinti verziót fogja felrakni.

Nagyon köszönöm, sikerült!