Anchor egy bejegyzésen belül

Lehet, hogy nagyon hülyét kérdezek, de linkeltem volna egy bejegyzésem bizonyos pontjára, ahol létre is hoztam egy névvel ellátott anchor-t. De aztán… nem tudok rá hivatkozni. Tudja valaki, hogy hogy kell?

Hülét kérdezel? Engem (is) kérdezel.





Köszönöm (az őszinte véleményt) :wink:





(amúgy nem teljesen értelek.)

biztosan nem ezt kérdezi… (?)









Code:

kulcsszó








Ahol a "domain.tld" a hivatkozás (link) a bejegyzésed bizonyos pontjára... (nyisd meg a böngészőben azt a bejegyzést, és fent az URL mezőben találod a bejegyzés URL-címét)


A "kulcsszó" szöveg az Anchor text (horgonyszöveg), ami sima szöveges link..., a linkekhez tartozó szöveg. Gyakorlatban ez annyit jelent, hogy nem elérési útvonalakra, képekre kattintunk, hanem valamilyen szövegre. Kerülendő a "kattints ide" vagy "itt" vagy "link" stb. szöveg linkelés, ugyanis így a link anchor textje nem releváns a linkelt oldal tartalmával, és így a link jelentősége kicsi lesz a rangsorolásnál, mivel a link csak a "kattints ide" kulcsszót adja át, ami az esetek többségében egy értéktelen kulcsszó (bár ha a webcímben magában (domainnév, elérési útvonal = magyarán keresőbarát "olvasható" linkjeid vannak) már szerepelnek kívánatos kulcsszavak, akkor bárhogy is linkelj, az mindenképp hasznos lesz a google számára is)





De tuti nem ezt kérdezted (?) :D

Ha még egy hozzáértő se teljesen érti, hogy mitis szeretnél,akkor (számomra) érthetőbb az én értetlenségem.





:slight_smile:

Ő valószínűleg a HTML-es anchor textre gondolt, ami valahogy így néz ki:





Ez a link:



Code:

Ugrás a horgonyszöveghez





Ez a cél:


Code:

Horgonyszöveg.








Forrás: W3Schools

jahhh, ilyet ni? http://www.hitetlen.com/demo/konyvjelzo.html





Tényleg ezt kérdezhette :slight_smile:

várj csak? anchor alatt nem azt érted, hogy van a szöveged ami jóóó hosszú. beleteszel egy linket és az oldaladon oda ugrik?





ehhez (szöveg opcionális) ahova ugorjon, szöveg a link ami ugraszt…//asszem… őrség használtam ilyesmit :slight_smile: még FrontPage es korszakból… voltam vagy 9éves :smiley:

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

hmm bocsi, felnéztem, kiraktam az “újakat” aztán visszatértem és láss csudát… sorry

Sziasztok!











Hű, mekkora találgatás kerekedett… smile.gif Ezek szerint nem voltam egyértelműfrown.gif De csak kitaláltátok…





Igen-igen a #-os anchorra gondoltam, és hát én is írtam a téma magyarázatban, hogy ezt régen, html-ben használatm.











Az most is oké, hogy hogy lehet egy oldalon belül csinálni ezt, node html-időkben, ha az 1.html-ben volt egy szöveges anchor, akkor arra úgy lehetett hivatkozni egy másik oldalról, hogy a href=“1.html#anchor-neve”. Na most, már nincs az url-ek végén semmi kiterjesztés. És én naívan azt csináltam, hogy hivatkozni kezdtem, hogy http://www.wordpressoldalam.hu/oldal-url#anchor-neve és lefordította úgy a böngésző, hogy http://www.wordpressoldalam.hu/oldal-url/#anchor-neve és nem meglepő módon nem találta meg.











Mondjuk nem létkérdés, de tényleg nem lehet ilyesmit csinálni, hogy egy másik oldal adott pontjára hivatkozzunk?

Hitetlen… vérbeli keresőoptimalizáló vagy, hogy erre gondoltál :smiley: de tényleg nem ezt kérdeztem…


'chiara' wrote on '2010-02-02:




Na most, már nincs az url-ek végén semmi kiterjesztés.








Dehogynem lehet, csak csinálni kell neki "kiterjesztést": http://forum.word-press.hu/topic/1284-googlebe-kerulres/page__st__40__p__26187&#entry26187


Pont ma írtam a "kiterjesztésről", és pont ilyenekre gondoltam, amikor ott ezt írtam:


(ennek nincs jelentősége, csak a megléte egynémely esetben fontos lehet)

Hű, hitetlen, köszi!!!





Azt már el sem merem mondani, hogy a kiterjesztés próbálgatás közben rájöttem, hogy, amit leírtam a 10. hozzászólásban szépen, hogy nem működik kiterjesztés nélkül. Hát… izé, de működik, csak rossz verziója volt mentve a hivatkozott oldalnak. :blink:





(Még annyit tennék hozzá a rengeteg érdeklődő kedvéért, aki mind named anchort akar az oldalára tenni :lol: , hogy a megadásának helyes szintaxisa hgrg 7. hozzászólásában van.)

és én nem is kaptam (+)t :smiley:

Nézd csak meg jobban… :wink:

hmm a dolgok változnak… :stuck_out_tongue:

[off]… most legalább már tudom, hogy mi az a horgonyszöveg … és még kérdezni se kellett :smiley: :smiley: :D[/off]