Aloldal létrehozása

Sziasztok!





Azt szeretném megcsinálni, hogy ha rákattintok egy szereplő képére, akkor az általam megadott oldalra vigyen, ahol a szereplő leírása van.





Csakhogy nem tudom, hogy hogyan tudok olyan oldalt létrehozni, ami nem jelenik meg a felső menüben.





Köszi a segítséget!

Szereplő?





Szereplő leírása?

Egy szitkomokkal foglalkozó oldalt készitek.





Úgy szeretném megcsinálni, hogy a “Szereplők” oldalon fent lennének a szereplők kb 300x300-as méretű képei, és arra rákattintva lehetne eljutni a szereplő leírásához.





Itt lennének a szereplők:




www.oldalam.netau.net/amerikai-szitkomo ... szereplok/


Ha rákattintanak pl a Michael Scott nevű ürge képére, akkor erre az oldalra ugrok:


www.oldalam.netau.net/amerikai-szitkomo ... chaelscott


Csakhogy nem tudom ,hogy hogyan tudom a michaelscott aloldalt létrehozni.

Ha jól értem, van egy olyan wp oldalad, hogy Szereplők, amelynek tartalma sok kép, mindegyik alatt (mellett) az illető neve. És minden képpel rendelkező emberkének kellene egy külön-külön oldal, valamiféle adataival?











Gondolom, a Szereplők oldal létrehozása nem okoz túl nagy gondot: Oldalak —> Új létrehozása —> Szereplők (nincs szülőkönyvtára)











az oldal tartalma kb. annyi:


Code:


Szereplő1 neve






Szereplő2 neve






SzereplőX neve









Ezekután létrehozod a Szereplők aloldalait, Szereplő1, Szereplő2, SzereplőX néven:





Oldalak ---> Új létrehozása ---> Szereplő1 (szülőkönyvtára a Szereplő)





Oldalak ---> Új létrehozása ---> Szereplő2 (szülőkönyvtára a Szereplő)





Oldalak ---> Új létrehozása ---> SzereplőX (szülőkönyvtára a Szereplő)





A Menü résznél megalkotod a menüt, amelybe - értelemszerűen - nem veszed bele az aloldalakat, csak a szülő oldalakat ezen a részen, és máris nem fognak látszódni a menüpont alatt.











Köszi!





Megpróbálom.





Kb már 1 órája azzal próbálkoztam, hogy egy bejegyzés közvetlen linkjét átírjam.





Nem sikerült.

Amúgy miért nem lehet egy bejegyzés kötvetlen linkjét átírni pl www.weboldalam.xy.hu/stb/stb/stb/bejegyzés-re?





Miért csak www.weboldalam.xy.hu/bejegyzés?

Mert bizonyos szabályszerűségnek csak kell lennie, nem?











Ha bejegyzést írsz, akkor annak bejegyzések között van a helye; a bejegyzés címe lehet pl. Kék világ, amely a http://oldalad.hu/kek-vilag címen tanyázik, és nem a szomszéd sufniban. Ugyanakkor, ha átírod a közvetlen linkjét, akkor attól még a fájl marad ott, ahova tette a rendszer, csak a böngésző fogja azt kiírni, hogy pl. http://oldalad.hu/piros-tanga.











Ha még emlékszel az iskolai fizikaórán hallottakra: egy adott pillanatban, egy adott helyen egyszerre nem lehet kétféle hőmérséklet. Na, ugyanígy kettő fájl sem lehet azonos névvel egy helyen. És, mivel emberek vagyunk, mi ezt megtennénk, de a rendszer igyekszik bennünket a hülyeségünktől megvédeni. :slight_smile: