Aldomain telepítési hiba...

Üdv,







Megköszönném, ha valakinek lenne valami ötlete:a tárhelyszolgáltató egyenlőre hallgat sajnos:(-ami az agyamnak megy.



Aldomaint telepítettem:-még a hagyományos módszerekkel:wp-config file átírásaával:



-létrehoztam egy adatbázist



-“csináltam” felhasználót



-hozzárendeltem a felhasználót az adatbázishoz



Ennek megfelőlően átírtam a wp-config file-ban az adatokat…



Egyedül ami itt gond lehet talán-ha van valami jelentősége egyáltalán:a végén van :“írjunk ide valami nagyon bonyolultat” csak félig van kitöltve…ide állítólag bármit lehet írni?-kreáltam hozzá kulcsot, az csak négy sort-az első négy sort adta ki, azt be is másoltam,de az utólsó négy sorba még semmit sem írtam.







És a hiba ez:



http://www.tesztoldal.webinfok.hu/wp-admin/install.php




Nem sikerült létrehozni az adatbázis kapcsolatot


Ez vagy azt jelenti, hogy hibásan lett megadva a felhasználónév vagy a jelszó a wp-config.php fájlban, vagy nincs kapcsolódás az adatbázis szerverhez a megadott localhost címen. Ez azt jelenti, hogy a tárhely-szolgáltató adatbázis szervere nem elérhető.

  • Biztos, hogy helyes a felhasználónév és a jelszó?
  • Biztos, hogy jó adatbázis szerver cím került beírásra?
  • Biztos, hogy fut az adatbázis szerver?

A felhasználó nevet és jelszót már százszor ellenőriztem-az jó.

Honnan tudom, hogy fut-e az adatbázis szerver?-és hová kellett beírnom az adatbázis szerver címet..?

Bocs az amatőr kérdések miatt.



Köszönöm szépen:)



a:)

Adatbázis ellenőrzése:

  • Lépj be a cPanel “adatbázisok” menüjében található “mysql adatbázisok” (mysql databases) almenübe.
  • A legördülő menüjében válaszd ki az ellenőrizni kívánt adatbázis nevét, majd kattints az “adatbázis ellenőrzés” (check db) gombra.



    A wp-config.php beállítások ellenőrzése (cPanel adatok alapján):



    /** MySQL adatbázis szerver neve, címe /

    define(‘DB_HOST’, ‘’);



    /
    * Adatbázis neve */

    define(‘DB_NAME’, ‘’);



    Az utolsó négy titkos kulcsot pl. úgy tudod beállítani, hogy generálsz kulcsot és a generált kódot átmásolod a wp-config.php fájlba és a “KEY”-t átírod “SALT”-ra (4x).

Ismét nagyon köszönöm a segítséget:)-remélem fog menni.





:)



Próbálom csinálni, amit írtál-generáltam újból...a wp-config-ban már eleve "Salt"....

"define('AUTH_SALT', 'írjunk ide valami nagyon bonyolultat');
define('SECURE_AUTH_SALT', 'írjunk ide valami nagyon bonyolultat');
define('LOGGED_IN_SALT', 'írjunk ide valami nagyon bonyolultat');
define('NONCE_SALT', 'írjunk ide valami nagyon bonyolultat');"





Most így néz ki:

define('AUTH_KEY', ',s*}2=IK#Wa5}&kN@m.1l2`y:E?8C0Tw=7K$G`V+I`R!7?~D.llL-J.wV`');
define('SECURE_AUTH_KEY', 'M~Cm^)-$-|0.A$qLmSq-1edOr]c9qKm<A5WQlFP+Trk,g%7{3{kL%xPW%sp8QlBU');
define('LOGGED_IN_KEY', 'jQ#sYF ^?+M|zIOwt;v0D?(swH0$8f($=YVfu{lrQsM;KUa,MW5XhN]b78z`/4t>');
define('NONCE_KEY', '^0j6:|&DYgxgqJt7@?gY(dfCIi7kUx^ql*CXL(:Mw|y9$OfuRHj6s:9[0(b^`&tu');
define('AUTH_SALT', '+x>%q0DZ<`#GHPl;I4H#s-,$7M%[cwmUFIyv7}z?{4@D]sxz{a`br]+S-vB!<lYB');
define('SECURE_AUTH_SALT', '9z*6(Y=KQZ)dFOu^=~L8M0,jJK(O7=;g:0?TZ`+lEl2 M]vPRa).N6u%}i)@9+Q:');
define('LOGGED_IN_SALT', '68:Sc+)qH&FF,74yRXerIS`:Cm}>y_x:}DE+EG5B#V3:o#NR#?0 v$Fc?(n$cHmS');
define('NONCE_SALT', '?R&s_JjLJO<@$mU|1@byr@9N/R|n`_wg o Oarg=]$P<(U{-5 vKK2Lr_TJx@v,|');
/**#@-*/



Köszönöm:)



a

“Természetesen” semmi sem változott, és nem indul el a telepités.



Még egy amatőr ötletem lehet, ami talán hiba:



Kettő domain nevem van, a két mappa a wp telepítéssel a public html mappában van.Ezt az aldomaint -pontosabban a wp-t-is ebbe a public html mappába tettem-de a két “valódi” domain mellé…holott ezt az aldomaint :“tesztoldal.webinfok.hu”-a webinfok.hu domain alatt lenne…



Akkor nem a webinfok.hu mappába kellett volna tennem esetleg?-vagy ez hülyeség?


A cPanel adatok alapján jól van beállítva a wp-config.php fájlban az adatbázis szerver címe és az adatbázis neve?



Mivel a titkos kulcsod már az egész fórum ismeri, érdemes új kulcsokat generálnod!


Köszönöm:)



Mindenképpen újból neki kell futni-de meg kell fizetni a tanuló pénzt:)



Valószínüleg totál kavar, amit csináltam-info híján-aldomain csináltam a c-panelben:de ilyenkor az aldomain a fődomain adatbázisát használja-de én csináltam egy új adatbázist is…és egy külön mappába telepítettem a wp-t:na innentől fogva keveredett teljesen az aldomain és az alkönytár fogalma, és kivitelezése:aldomain néven kerestem egy valószínüleg alkönytárként telepített:külön adatbázisos aldomaint-ezt egy hétig kerestem:)



Már mindegy, valahogy, valamikor meg kell tanulni ezeket a dolgokat-de egy szál info nélkül volt benne egy két kanyar…és még mindig sehol sem tartok:)-de legalább már az irány megvan:)







Esetleg hasonló cipőben járó tudatlanoknak itt van néhány oldal ez ügyben:aldomain/kontra alkönytár:-remélem, ez nem baj:



http://kozosseg.wphu.org/forumok/tema/aldomain-telepites



http://kozosseg.wphu.org/forumok/tema/aldomain-adminfelulete



http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszites__3399687-wordpress-telepitesnel-ezt-hogy-kell-tobbi-lent



Illetve ha még jársz erre, és van egy perced-ez nem kellene esetleg:



http://webtudom.com/wordpress-multisite-aktivalasa/



Köszönöm a segítséget még egyszer:)



a










Szerintem “teszt” és “valódi” honlapot nem praktikus multisite módon telepíteni. Ilyen esetben jobb, ha a két oldal teljesen független egymástól, és akkor szabadon gyakorlatozhatsz a teszt környezetben.