Adverticum kód include-olás bejegyzésbe

Szervusztok!











Gyakorlatilag CMS-ként tervezzük használni a WP-t, és a cikkek bejegyzésekként jelennek majd meg. A cikk bevezetője után be kellene illesztenünk egy billboard banner (Adverticum) kódját. Mivel nem cél, hogy a kód esetleges változása után kézzel (de szoftveresen sem) módosítani kelljen az adatbázisban, valahogy include-olni kellene a kódrészt.











Tud valaki segíteni, hogy ezt milyen módon (utasítással, szintaxissal) lehet megtenni WP-ben?











Előre is köszönet.





kgb

Szia!





Sablonfileok a wp-content/themes mappában.





Azok közül a szükségesbe csak sima php-s include’advert.php’; módon lehet illeszteni…


hgrg wrote:

Szia!


Sablonfileok a wp-content/themes mappában.


Azok közül a szükségesbe csak sima php-s include'advert.php'; módon lehet illeszteni..








Igen, köszi, csak az a gond, hogy a cikk lead-je után szeretnénk betenni a kódot, azaz tényleg a bejegyzésbe, mert ugye a wp ezt nem kezeli külön egységként a bevezető szöveget, meg a tényleges cikket (érthető okokból). És ott változó helyre (hiszen a lead hossza is mindig változó). Magyarul manuálisan kell betenni a kódot, vagy jobb esetben az include utasítást, ami berántja a stringet valahogyan.





Meg ne tévesszen, ha szakkifejezéseket használok, totál láma vagyok az egészhez :).


kgb

A következő pluginekből válogass kedvedre:











[list=]





[
]Inline PHP[/]





[
]Exec-PHP[/]





[
]PHP Execution[/*]





[/list]


kgb wrote:







Igen, köszi, csak az a gond, hogy a cikk lead-je után szeretnénk betenni a kódot, azaz tényleg a bejegyzésbe, mert ugye a wp ezt nem kezeli külön egységként a bevezető szöveget, meg a tényleges cikket (érthető okokból). És ott változó helyre (hiszen a lead hossza is mindig változó).








Nem biztos, hogy manuálisan kell berakni, mert ez szerintem képes "bárhol" megjeleníteni a reklámot:


http://www.maxblogpress.com/plugins/mba/





De ha nem, akkor tévedtem, de egy megnézést akkor is megér.





Viszont manuális PHP-beillesztéséhez DjZoNe ragyogó pluginokat mutatott.

Már nem emlékszem melyik, de az egyik engedte excerpt be illeszteni, ami WP-ben maga a lead, ha a sablon használja.

tutorial.hu-n van erre egy esetleges megoldás: http://www.tutorial.hu/add-html-block-to-wordpress-post/


hitetlen wrote:

Nem biztos, hogy manuálisan kell berakni, mert ez szerintem képes "bárhol" megjeleníteni a reklámot:


http://www.maxblogpress.com/plugins/mba/





De ha nem, akkor tévedtem, de egy megnézést akkor is megér.





Viszont manuális PHP-beillesztéséhez DjZoNe ragyogó pluginokat mutatott.








Köszi, ez az "mba" nagyon tuti, használom majd, még ha nem is oldja meg a problémát. Azt majd megoldja a másik 3 ajánlott pluginból az egyik (danke DjZoNe).





kgb

DjZoNe wrote:

A következő pluginekből válogass kedvedre:





[list=*]


[*]Inline PHP[/*]


[*]Exec-PHP[/*]


[*]PHP Execution[/*]


[/list]








Végül ezek egyike sem működött nálam, elképzelni sem tudom miért (lehet, valami más pluginnel akadtak össze). Viszont találtam ezt:


Include-it





Tökéletesen alkalmas a feladatra.





Köszi a segítségeteket. Ha elkészülünk az átállással - phpNuke-ról tesszük át a portálunkat WP alapokra - beteszem majd a blogshow-ba.





kgb