Admin jelszót elfelejti a rendszer, miért?

Hónapok óta egy érdekes problémával küszködök.











Minden alkalommal amikor be akarok lépni az admin felületre, új jelszót kell generálnom, mert valamiért a régi jelszót vagy elfelejti, vagy valamiért nem találja jónak a rendszer és nem enged be.











Amikor be írom a jelszót simán csak frissíti az ablakot és törli a mező tartalmát aztán semmi.











Ilyenkor az elfelejtett jelszó linkre kattintva új jelszót generálok, és azzal szépen belép. Ha a munkám végeztével kilépek, akkor minden kezdődik elölről.











Találkozott már valaki ezzel a problémával? Ha igen mi lehet a megoldás?

Ilyet még nem láttam. Milyen WP verzió? Rendszeresen van frissítve?

Szia!











Igen igyekszem frissíteni, most az új még nincs fen, de nem rég lett a 3.5-alpha felrakva de csinálta korábban is, most mindjárt megpróbálom a 3.5 re frissíteni, és utána megnézem. Bár nem hinném hogy megjavul ettől.

Megtörtént a frissítés, ezt követően szabályos kilépés az adminból majd próba újra belépés, ám most sem enged be a bő 20 perce generált jelszóval csak úgy sikerült, ha megint az elfelejtett linkkel újat generáltam.

Minden rendben van a mysql szerverrel?

Nagyon fura ez, lehet esetleg valami plugin okozza? Mik futnak?

Mire gondolsz? Szerintem igen de megnézem a wp-config fájlt. Ott rendben minden maga az oldal rendben működik, néha egy egy plugin okozott gondot, de azokat már likvidáltam.



Talán ez a rész a wp-configban, elég érdekes:

/**#@+<br />
* Bejelentkezést tikosító kulcsok<br />
*<br />
* Változtasd meg a lenti konstansok értékét egy-egy tetszóleges mondatra<br />
* Generálhatsz is ilyen kulcsokat a {@link <a href="http://api.wordpress.org/secret-key/1.1/" class="bbcode_url">http://api.wordpress...secret-key/1.1/</a> WordPress.org titkos kulcs szolgáltatásával}<br />
* Ezeknek a kulcsoknak a módosításával bármikor kiléptethető az összes bejelentkezett felhasználó az oldalról.<br />
*<br />
* @since 2.6.0<br />
*/<br />
define('AUTH_KEY', ';-^}-^}^Ue3n:-<!I~Rix]s`a$?,rDJZqenW9zZVQU(*j[*h8_BzgITb2}ZY$,15');<br />
define('SECURE_AUTH_KEY', 'nE5|C15l{JzQUCIT|<-;Z`:4hG0Nq2V{r:vD+60`+X{zT[A%D{K*xN5nj-xTc~rk');<br />
define('LOGGED_IN_KEY', '( ~h!b-5Ag[D9UwuidxNEo]Nc}&/LJtE_%{Svu:K,5NXW,_KBEz[-Q#GiU^eh7+K');<br />
define('NONCE_KEY', ',f5}.oD%X {');<br />
define('AUTH_SALT', 'm$[I$C Tec1P3AlkY PEW-|&elMNm,#.a2?|LG%;r_Olp-&^vFQKD{zk$%N9/A=M');<br />
define('SECURE_AUTH_SALT', '/+o+3NEgqx#x--4 define('LOGGED_IN_SALT', 'tx*k{kH>ItG7prGEM1r9Y|bY68ftjV]X,kV22c1!y`0Y/Ni&d F;G]u9 lP-*-<Q');<br />
define('NONCE_SALT', 'OC`y@gx,A)lr0 NF3%@jZL%N-89KrFrWz 2Vk4/#&!W.Cnx{ry=qR]K5).0G}v)~');<br />
<br />
/**#@-*//**#@+<br />
<br />
* Bejelentkezést tikosító kulcsok<br />
<br />
*<br />
<br />
* Változtasd meg a lenti konstansok értékét egy-egy tetszóleges mondatra<br />
<br />
* Generálhatsz is ilyen kulcsokat a {@link http://api.wordpress...secret-key/1.1/ WordPress.org titkos kulcs szolgáltatásával}<br />
<br />
* Ezeknek a kulcsoknak a módosításával bármikor kiléptethető az összes bejelentkezett felhasználó az oldalról.<br />
<br />
*<br />
<br />
* @since 2.6.0<br />
<br />
*/<br />
<br />
define('AUTH_KEY', ';-^}-^}^Ue3n:-<!I~Rix]s`a$?,rDJZqenW9zZVQU(*j[*h8_BzgITb2}ZY$,15');<br />
<br />
define('SECURE_AUTH_KEY', 'nE5|C15l{JzQUCIT|<-;Z`:4hG0Nq2V{r:vD+60`+X{zT[A%D{K*xN5nj-xTc~rk');<br />
<br />
define('LOGGED_IN_KEY', '( ~h!b-5Ag[D9UwuidxNEo]Nc}&/LJtE_%{Svu:K,5NXW,_KBEz[-Q#GiU^eh7+K');<br />
<br />
define('NONCE_KEY', ',f5}.oD%X {');<br />
<br />
define('AUTH_SALT', 'm$[I$C Tec1P3AlkY PEW-|&elMNm,#.a2?|LG%;r_Olp-&^vFQKD{zk$%N9/A=M');<br />
<br />
define('SECURE_AUTH_SALT', '/+o+3NEgqx#x--4<?`T=!8T-}M;:4dKz#f}-_W)]`wUDR8F`+=)hv(P5)I[F2nyw');<br />
<br />
define('LOGGED_IN_SALT', 'tx*k{kH>ItG7prGEM1r9Y|bY68ftjV]X,kV22c1!y`0Y/Ni&d F;G]u9 lP-*-<Q');<br />
<br />
define('NONCE_SALT', 'OC`y@gx,A)lr0 NF3%@jZL%N-89KrFrWz 2Vk4/#&!W.Cnx{ry=qR]K5).0G}v)~');<br />
<br />
/**#@-*/
```<br />

@Balk László:




  1. milyen motort használ a mysql (gondolom nem tudod fejből :slight_smile: ) a teendőkhöz:











    phpmyadminban ezt futtasd le (az adatbázist kijelölve, majd az SQL fülre állva:)





    Az ADATBÁZISODNEVE helyére írd be az adatbázisod nevét (wp-config.php-ban a DB_NAME melletti paraméter)





    a WPPREFIX helyélre pedig a tábláid előtagját írd be. pld: wp_users-ből a wp_ az előtag…





    SELECT ENGINE



    FROM information_schema.TABLES



    WHERE TABLE_SCHEMA = 'ADATBÁZISODNEVE'



    AND TABLE_NAME = 'WPPREFIXusers';







    A másik kérdés, hogy ha lefuttatod ugyanott (A phpmyadmin SQL fülére kattintva) ezt:







    select user_pass from WPPREFIXusers where id=1;







    majd megváltoztatod a jelszavad és újra lefuttatod a fenti kódot akkor megváltozik az az erre hasonlító kód (ez a titkosított jelszó. ezt hasonlítja össze a bejelentkezéskor a begépelt és újra el hashelt (titkosított) jelszóval.)?:



    $P$BxJYmxDFDeVUAsafkj74fKd9y345fKH20SELECT ENGINE





    FROM information_schema.TABLES





    WHERE TABLE_SCHEMA = 'ADATBÁZISODNEVE'





    AND TABLE_NAME = 'WPPREFIXusers';











    A másik kérdés, hogy ha lefuttatod ugyanott (A phpmyadmin SQL fülére kattintva) ezt:









    select user_pass from WPPREFIXusers where id=1;







    majd megváltoztatod a jelszavad és újra lefuttatod a fenti kódot akkor megváltozik az az erre hasonlító kód (ez a titkosított jelszó. ezt hasonlítja össze a bejelentkezéskor a begépelt és újra el hashelt (titkosított) jelszóval.)?:



    $P$BxJYmxDFDeVUAsafkj74fKd9y345fKH20





    select user_pass from WPPREFIXusers where id=1;











    majd megváltoztatod a jelszavad és újra lefuttatod a fenti kódot akkor megváltozik az az erre hasonlító kód (ez a titkosított jelszó. ezt hasonlítja össze a bejelentkezéskor a begépelt és újra el hashelt (titkosított) jelszóval.)?:





    $P$BxJYmxDFDeVUAsafkj74fKd9y345fKH20$P$BxJYmxDFDeVUAsafkj74fKd9y345fKH20

Máris mondom:











Akismet, Analytics Head, cforms,





Exclude Pages from Navigation, Facebook Likes You!,





Google Analyticator, Instant Video and Aweber Optin Plugin,





TinyMCE Advanced, WP-Polls, WP-UserOnline, WP Show IDs





[GWA] AutoResponder Pro











Ennyi van





Platinum SEO Pack, PollMe,Simple Countdown Timer, Sociable

A második esetben először ez a karakter sor látható: $P$BSTskemdC/Lf2gbHwC9XiLPfAr2/AN.







Majd amikor megváltoztatom a jelszót akkor ez lett: $P$BjKgNlgZuLRG1ugr9UlDHupo8Qpdvv0



Tehát elvileg írja az adatbázist akkor ez a része ok.$P$BSTskemdC/Lf2gbHwC9XiLPfAr2/AN.











Majd amikor megváltoztatom a jelszót akkor ez lett: $P$BjKgNlgZuLRG1ugr9UlDHupo8Qpdvv0



Tehát elvileg írja az adatbázist akkor ez a része ok.$P$BjKgNlgZuLRG1ugr9UlDHupo8Qpdvv0





Tehát elvileg írja az adatbázist akkor ez a része ok.

Az első esetben milyen eredmény kellene kapnom? Ez jó?











ENGINE MyISAM

@Győző: szándékosan nem tettem a hash-elt jelszót kód tag-be mert az nem forráskód :slight_smile: de végülis kiemelés végett lehet…





@László:





Az engine-re azért kérdeztem rá, mert felberült bennem, hogy esetleg tranzakciókezelési probléma miatt lenne-e ez… de nem ez a gond. Itt nincs jó válasz, van több féle adatbázis motor mindegyiknek megvannak a maga sajátosságai.





Ha a jelszó lefrissül akkor más lesz a gubanc…





Nincs semmi a hiba naplóban (error_log)-ok?





Minden bővítmény nélkül is előjön ez a hiba?

A hiba napló utolsó bejegyzése tegnapi, mert kipróbáltam egy shop bővítményt. Ez a napló bejegyzés:

[24-Dec-2012 19:43:45 UTC] PHP Fatal error: Call to a member function is_visible() on a non-object in /home/pcegysze/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates/content-product.php on line 23


A plugin azóta törölve lett, Ma már többször kipróbáltam a belépési procedúrát, mindig megvolt a hiba, ám a hiba naplóban nincs bejegyzés.



Most a bővítményeket kapcsolgatom ki, de mindent sajnos nem tudok, mert akkor az oldal szét esik, és az problémát okozna. Ezért néhányat muszáj bekapcsolva tartanom, bár ezek régebben is mentek, amikor még nem volt belépési probléma.



Teljesen kész vagyok ettől. Ráadásul lehet újra költöznöm kell. Másik tárhelyre, mert itt nagyon alacsony az óránkénti e-mail limit.

Csinálj egy új telepítést eltérő előtaggal, ugyanabba az adatbázisba és szerveren csak egy almappába. Próbáld ott az alap rendszert, bővítmények nélkül.



͍gy megnézhetjük, hogy a tárhely-mysql jó-e.

Megcsináltam az új telepítést, ott rendben működik minden. Tehát elvileg a tárhely és az adatbázis kezelés jó.



Időközben még az összes plugint is ki kapcsoltam egy rövid időre, de akkor sem oldódott meg a probléma.



Gondoltam olyanra, hogy a böngésző, mert más nem is wordpress oldalra sem tudtam be lépni, ott még új jelszót sem akart generálni. Szóval azóta már az egész Win 7 újra lett rakva újra telepítettem a böngészőt De a Wordpresses oldalamra arra az egyre csak nem tudok belépni. Kivéve ha minden alkalommal új jelszót készítek. Ez most már nagyon durva, hogy nem tudok rá jönni.

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!



Sikerült!!!



Nem a hibát találtam meg, hanem időközben újra telepítettem a gépem, már elég régi volt az op rendszer. Win7 a megjelenése óta ezt nyúztam. Szóval újra telepítés után a böngésző is minden új lett, azért a kedvencek el lett mentve.



És csodák csodája, a rendszer nem felejti el a jelszót. Be enged mindig ugyanazzal. Érdekes dolog, pedig a jelszó mentést nem szeretem és ezért nem is használom. Tehát az nem zavarhatott be.



Így sajnos konkrét esetleírást nem tudok adni.



Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot.