Admin felhasználó létrehozása adatbázisban

Sziasztok! De rég jártam erre, szépen megújult a fórum!











Előre mondom hosszas guglizás után kényszerültem rá, hogy ide írjak, hátha valaki tudja a választ a címben leírt feladatra.











Egy frissítéskor (évekkel ezelőtti WP-t akartam azonnal az aktuálisra frissíteni) elvesztettem az admin jogomat a saját odlalam felett. Belépni be tudok, de nem vagyok admin, így pl. frissíteni sem tudok. Ha a most meglévő szerkesztői jogommal akarok admint létrehozni a admin felületen, akkor a rendkívül szellemes “Csalunk? Csalunk?” felirat jön be, amin uigyan hülyére röhögöm magam, de ettől még idegbajos maradok.











Minden ftp+adatbázis hozzáférésem megvan.











Találtam a probléma megoldására egy ilyet: http://www.dnawebage…dpress-database











Végig is mentem rajta, a felhasználót létre is hozta a folyamat, be is tudok lépni, de annak ellenére, hogy az adatbázisban adminként állítottam be, gondolom erre utal a “level 10”, akkor sem lettem admin az oldalamon.











Valaki járt már így? mit lehet tenni?











Köszönöm.

Szia,




  1. milyen 'korú' wp? (verzió)





    Nincs más adminisztrátor jogú felhasználó?





    Ha van akkor md5('atombombabiztoSJ3lsz0#?') -ra átupdate-eled az adott user jelszavát és kész.




  2. ha a fenti módszer nem megy akkor javaslom egy a tieddel egykorú wp telepítését és az ott létrejövő admin user adatainak és meta adatainak értelmszerű klónozását.





    Hajrá!





    //valóban rég jártál erre

A wp-t azóta már frissítettem FTP-n keresztül, szóbval most a legfrisebb verzió van fent. Egyébként az upgradetl régi verzió méfg a 2. akárhányas szériából volt, ahol még a menüsor felül vízszintesen volt.











Másik admin nincs, jelenleg admin felhasználó nélkül megy a WP. Furi nem?





Ez a 2-es pontnem teljesen világos, pláne így hogy most ugye a legfrisebb WP van fent… :S

létrejön az admin user.





megnézed a wp_users-ben és a wp_usermeta vagy vmi ilyesmi táblában a hozzá tartozó mezőket.