Adatlapok

Sziasztok, nemregiben kezdtem hasznalni WordPresst es most szuksegem lenne egy olyan pluginra ami biztositana sportoloknak adatlapot. Tehat egy lapra szeretnek feltuntetni sportolokat fenykeppel es par adattal.





Kerdes, h eltezik e ilyen plugin, vagy hogyan mashogy tudom ezt megoldani.











Koszonom.

Ezek a sportolók a WP-dben regisztrált felhasználók, vagy csak úgy, mindentől függetlenül szeretnél sportolókról adatlapot csinálni?


'varnyu' wrote on '2010-08-20:




Ezek a sportolók a WP-dben regisztrált felhasználók, vagy csak úgy, mindentől függetlenül szeretnél sportolókról adatlapot csinálni?








Inkabb mindentol fuggetlenul szeretnek adatlapokat csinalni.... de ha nincs mas megoldas akkor letrehozhatom oket mint felhasznalokat a wp-ben. Azt szeretnem elerni, h egy lapon ki legyenek listazva a sportolok.

Ha nem vagy lusta egy aloldalt létrehozni 3.0 multisite-tal, akkor bepróbálhatod rá ezt a sablont:





http://www.themesplice.com/2009/06/wp-contact-manager-free-wordpress-theme/





Elvileg névjegykártya-szerűen tudja kezelni a bejegyzéseket, de egy kis mágiával meg lehet feleltetni a “Név - Bio - Kép - Eredmények” stb. szerkezetnek.


'psztrnk' wrote on '2010-08-23:




Ha nem vagy lusta egy aloldalt létrehozni 3.0 multisite-tal, akkor bepróbálhatod rá ezt a sablont:


http://www.themesplice.com/2009/06/wp-contact-manager-free-wordpress-theme/


Elvileg névjegykártya-szerűen tudja kezelni a bejegyzéseket, de egy kis mágiával meg lehet feleltetni a "Név - Bio - Kép - Eredmények" stb. szerkezetnek.











lusta nem vagyok, csak tapasztalatban (WP teren) :)


Megprobalkozom vele, de azert ha van mas otlet szivesen varom. Kezdema zt hinni egyszerubb lett volna sajatot irni :)

'psztrnk' wrote on '2010-08-23:




Ha nem vagy lusta egy aloldalt létrehozni 3.0 multisite-tal, akkor bepróbálhatod rá ezt a sablont:


http://www.themesplice.com/2009/06/wp-contact-manager-free-wordpress-theme/


Elvileg névjegykártya-szerűen tudja kezelni a bejegyzéseket, de egy kis mágiával meg lehet feleltetni a "Név - Bio - Kép - Eredmények" stb. szerkezetnek.











Bocs lehet ezt nem ebbe a topicba kellene irnom, de 3.01 WP , wp-confighoz hozzaadtam ezt ( define(‘WP_ALLOW_MULTISITE’, true); ) a sort es a tools-ban meg kellene jelennie Network menupontnak, ha jol fogtam fel. Ez nem tortnet meg, esetleg vlmi tipp?

Itt lecsekkoltál mindent, hogy az összes “függőség” kielégül-e?





http://codex.wordpress.org/Create_A_Network


'psztrnk' wrote on '2010-08-23:




Itt lecsekkoltál mindent, hogy az összes "függőség" kielégül-e?


http://codex.wordpress.org/Create_A_Network








nekem ez a megoldas kcisit agyuval verebre akcionak tunik. Esetleg vlmi koztes megoldas, barhogyan mashogy kiiratni az emerek adatlapjat?

Hát, posztokként is megírhatod az adatlapokat egy kategóriában. De ahogy fent is írták, csinálhatsz egy kamuregisztrációt a sportolóidnak és listázhatod őket.











A fönti megoldást azért vetettem fel, mert azt a sablont pont erre találták ki: személyeket adott szempontok szerint (cégek, csapatok stb) szerint csoportosítani, visszakereshetővé tenni. Ha én mondjuk 100 embert akarok így lexikálisan közzétenni, akkor




  1. a fenti megoldással csinálnám




  2. postként írnám meg a biokat egy adott kategóriába és utána ahhoz a kategóriához csinálnék egy page templatet




  3. wordpress helyett pl. wikivel esnék neki.

'psztrnk' wrote on '2010-08-23:




Hát, posztokként is megírhatod az adatlapokat egy kategóriában. De ahogy fent is írták, csinálhatsz egy kamuregisztrációt a sportolóidnak és listázhatod őket.





A fönti megoldást azért vetettem fel, mert azt a sablont pont erre találták ki: személyeket adott szempontok szerint (cégek, csapatok stb) szerint csoportosítani, visszakereshetővé tenni. Ha én mondjuk 100 embert akarok így lexikálisan közzétenni, akkor


1. a fenti megoldással csinálnám


2. postként írnám meg a biokat egy adott kategóriába és utána ahhoz a kategóriához csinálnék egy page templatet


3. wordpress helyett pl. wikivel esnék neki.











Ayt hiszem most az egyszerubb , gyorsabb utat valasztom, szorit az ido, es tapasztalat nelkul lassan, nehezkesen menne. De igen valoszinuleg hosszutavon 50 ember felett a te emgoldasodat erdemes hasznalni. Lehet elinditoma z oldalat kozben eljatszadozom vele.





Koszonoma segitseget

én kategóriákkal oldanám meg


'varnyu' wrote on '2010-08-23:




én kategóriákkal oldanám meg








Úgy érted létrehozol egy kategóriát külön ennek, és utána minden új bejegyzés egy névjegykártyának felel meg?

Igen, úgy érti (ld. a 2. megoldást, amit fentebb javasoltam).


'psztrnk' wrote on '2010-09-06:




Igen, úgy érti (ld. a 2. megoldást, amit fentebb javasoltam).








És azt meglehet-e oldani hogy ha írok egy bejegyzést ebbe a kategóriába, azt a főoldalra ne tegye ki csak a kategóriába tegye bele?

Persze, a főoldalról ki kell zárnod azt a kategóriát. A query_post -al megoldható.











Ez a rész a fontos számodra.









Code:



query_posts(array('category__not_in' => array(2)));


'codee47' wrote on '2010-09-08:




Persze, a főoldalról ki kell zárnod azt a kategóriát. A query_post -al megoldható.





Ez a rész a fontos számodra.





Code:



query_posts(array('category__not_in' => array(2)));











Annyit még segít nekem valaki hogy ezt a kódot bejegyzés írás közben hova kell beilleszteni?

Ezt nem bejegyzés közben kell írni,hanem az oldalad sablon fájljaiba,pl. a sablonod index.php-jába.


'Balou' wrote on '2010-09-27:




Ezt nem bejegyzés közben kell írni,hanem az oldalad sablon fájljaiba,pl. a sablonod index.php-jába.








De ha ezt beteszem akkor ezt a kategóriát végleg kizárja a főoldalról?


Mert én csak addig akarom kizárni a kategóriát a főoldalról amíg felviszem a már meglévő adatlapokat, de az utána érkező új adatlapokat már úgy szeretném betenni a kategóriába hogy a főoldalon is látszódjon.