Adatbázis gondok, elveszett adatok

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!, rendes tőletek.











Nekem is elég fura, hogy nincs belépési felületük. Sajnos ezt a tárhelyet nem én választottam, de amint lejárt tuti átmegyek másikra. Most viszont a megoldásra akarok koncentrálni, mivel napok óta fehér a lap és ez több mint kínos.





Nézegettem én is, hogy a phpmyadmint fel lehet telepíteni, kevéske angoltudásomra és a fordítóra hivatkozva, kibogarásztam ezt azt, ha jól értem akkor felteszek mindent az ftp-re bekonfigurálom és máris elérhetem az adatbázist. Azzal viszont nem vagyok tisztában, hogy így menthetem-e a dolgokat vagy sem, illetve ahogy előbb is írtátok bizonyos táblákat kéne csak exportálni(user meg post, ha jól gondolom), illetve, hogy a mentés után megoldható-e ezzel a felülett





majd az importálása a megfelelő adatoknak.











Rászántam még egyszer jópár órát a jelenlegi oldal megmentésére, de minden próbálkozásom csődbe ment :frowning: :frowning: Esetleg ha valakinek van még tippet szívesen megpróbálom. Jól megszivatott ez a buddypress.

@Zozzei:





phpmyadminból tudsz teljes adatbázist exportálni (több wp telepítést is egyszerre akár ezeket csak prefix ~ előtag különbözteti meg…), importálni, törölni stb.





Persze az, hogy mire van engedélyed az attól függ, hogy a mysql felhasználónak akit beállítasz a kapcsolatnál mire van joga.

Megpróbálkoztam a dbninja-val ami jóval egyszerűbb, gyerekjáték volt a kezelése, de sajnos nem engedte lementeni a teljes adatbázist, csak a táblákat egyesével, ezután feltettem a php myadmint, beállítgattam, beléptem, itt csak teljes mentést találtam, le is mentettem az egészet. Észrevettem, hogy sok tábla van, ami wp_bp_valami néven fut. Gondolom a bp a buddypressre utal, amit ugyebár leszedtem a wp admin oldaláról. Ezeket a táblákat letörölhetem külön? Illetve ha valamit nagyon elrontok tudok majd az sql-ben mentett adatbázisról teljes visszahozást csinálni? Sajnos külön az user meg post adatokat nem találom, hogy hol kéne phpmyadminba letölteni :S

Igen, letörölheted, ha nincs benne olyan adat, amire szükséged van. Ezzel végképp törlöd a bp-t.











(Utána nem árt megnézned az oldalt, hátha ezzel helyre is áll a rend.)











Belemész az adatbázisba - exportálás





Exportálás módszere: Egyedi - minden lehetséges opció megjelenítése - ctrl-t lenyomva tudsz egyszerre több táblát kijelölni.











“visszahozás”: importálás funkció.

Hát, a törlés nem hozott eredményt, az adatbázist letöröltem lementés után, kapott új wp-t. Sajnos a feltöltési határt sehol nem tudom nagyobbra változtatni, pedig jó lenne, de egyszerűen nem látok ilyen beállítási lehetőséget phpmyadminba. Az új adatbázissal visszamásoltam a régi wp ftp mentését, és láss csodát ismét fehér oldal köszönött, visszamásoltam az új wp-t erre meg működik, szóval most szép lassan elkezdem felmásolgatni a fileokat, és egyszercsak majd kidobja, hogy hol a hiba. Úgy érzem sok meló lesz mire az eredeti állapot visszaáll, dehát ez van, kösz buddypress.











Kiegészítés: Valahol a wp-settingsben van a kutya elásva…

Nagy küzdés árán rájöttem, hogy a [s:1moqhw5u]téma[/s:1moqhw5u] sablon volt a fő gond és a settings.php a másik fő gond. A [s:1moqhw5u]témát[/s:1moqhw5u]sablont valószínűleg a buddypress templates plugin alakította át, majd törlés után elfelejtette(?) visszaállítani azt. A teljes befehéredés miértjére sajnos mostanáig nem jöttem rá. A régi adatbázis le van mentve teljesen, vissza is állítanám, most, hogy tudom a hibák okát valamennyire, de sajnos a phpmyadmin a legnagyobb visszatölthető file méretnek kb 2mb-t ad meg, az én adatbázisom pedig tömörítve is nagyobb ennél sajnos. Nem tudjátok, hogy hol lehet átállítani a visszatölteni kívánt file méretét, vagy hogyan lehet “félbevágni” azt?

Az első lehetőséget elvetettem, mivel ez a dolog a phpmyadmint gondolom nem igazán módosítja, én meg abból dolgoztam amíg tudtam. A mysql dömpert feltelepítettem, de nem igazán értem, hogyan kéne használni, próbáltam itt szótárazgatni, szerintem értem is, hogy mi mit jelent, de nem találok olyan opciót, hogy a lementett nagyobb méretű adatbázisomat visszatöltse, lehet én vagyok vak, de ha átnyálazom sem látok ilyet :S A szolgáltatónál 0 a support, a béka segge feljebb van jóval, szóval ezt az ötletet inkább elvetem :slight_smile:

Köszönöm szépen, lehet, hogy neked könnyű megtalálni, de nekem nem, én kerestem ilyesmi leírást, de bevallom leginkább angolul találtam, pedig ez tényleg hasznos infó, köszönöm. ( Most mondhatnám neked, hogy egy autó hengerfejezése milyen egyszerű, számomra lehet, mert nekem meg az kézenfekvő :slight_smile: )





Így, hogy tudom használni, próbálkoztam is, sajnos a régi adatbázissal megintcsak fehérség jön be, vissza is tettem az újat, viszont észrevettem, hogy mindig kidobja ezt a hibát, mire utalhat?



Quote:

MySQL-ERROR MySQL says:


Variable 'character_set_client' can't be set to the value of 'NULL'


Error in Query:


/*!40101 SET CHARACTER_SET_CLIENT=@OLD_CHARACTER_SET_CLIENT */;








/*!40101 SET CHARACTER_SET_CLIENT=@OLD_CHARACTER_SET_CLIENT */; -> Variable 'character_set_client' can't be set to the value of 'NULL'

Ugyanaz a szerver, annyi, hogy phpmyadminnal készítettem a mentést, de mivel az is egy sql filet csinált, így gondoltam ez nem olyan egetrengető probléma.

OLD_CHARACTER_SET_CLIENT-nek nincs értéke, így NULL ezért káromkodik :).





cseréld le ezeket a sorokat semmire (magyarán töröld ki, csak ez a “search and replace” semmire egy gyors opció :slight_smile: ) majd próbáld meeg úgy újra

Húha, ez kicsit kínai volt nekem, az összes táblában kéne megkeresni ezeket a sorokat, vagy honnan kéne kitörölni? :slight_smile:

.

Szia,



Az SQL file-ban lesz egy ilyen sor. ott vagy törölj ki minden erre vonatkozót, vagy állítsd be az értékét a megfelelőre.



Kis segítség hozzá: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/charset-connection.html