A Gallery Carousel Without JetPack fordítás nem működik

Sziasztok!



A Gallery Carousel Without JetPack plugint szeretném magyarosítani.

Legutóbb gyorsan kellett, úgyhogy csúnya módon a php fájlokban írogattam át a kifejezéseket.



Most újra megpróbáltam a .po, .mo fájl elkészítését, de ismét beletört a bicskám :s

Következőket tettem:

/wp-content/plugins/carousel-without-jetpack/languages mappában lemásolok egy .po fájlt

megnyitom poeditben

Hungary-ra és utf-8-ra, és nplurals=2; plural=n != 1;-re állítom be a dolgokat

átnevezem a .po és .mo fájlt carousel-hu_HU névre

végzek pár fordítást, hogy lássam, hogy működik-e

feltöltöm őket



törlöm a gyorsítótárat is, és mégsem működik :frowning:



Mit kéne még beállítanom?



Köszönöm előre is a segítséget!

A leírásod alapján nem tűnik teljesen rossznak az eljárás, azt leszámítva, hogy a .mo fájlt nem nevezzük át, *-hu_HU.mo fájlnak, mert a poedit gondoskodik arról, hogy a *-hu_HU.po fájlból generáljon .mo fájlt.



Ehhez a fájlhoz csatolta a szerző a .pot fájlt, így inkább az lenne a helyes eljárás, hogy a poEdit-tel a pot fájlt nyitod meg fordításra,

kiválasztod a fordítás nyelvét: magyar (Magyarország), majd a Tulajdonságok fülre kattintás után kitöltöd az adattáblát:

Projekt neve és verziószáma: Gallery Carousel Without JetPack HU v0.7.5

Nyelv: magyar (Magyarország) /amit az előbb kiválasztottál/

Többes számú alakok - Egyéni kifejezés:

<br />
nplurals=2; plural=(n != 1);
```<br />
/fontos, hogy a szóközökre is ügyelj/<br />
 <br />
Karakterkódolás: UTF-8 (javasolt)<br />
Forráskód karakterkódolás: UTF-8 (javasolt)<br />
Csapat: ide a fordító neve, beceneve kerül, amit majd beemel a .po fejlécébe<br />
Csapat email címe: ide a fordító email címét, elérhetőségét írjuk, ami a későbbi karbantartást segíti<br />
 <br />
A tábla beírt adatainak OK-zását követően jöhet a fordítás, majd a munkánk mentése: <em>Fájl - Mentés másként...</em><br />
 <br />
A mentés során adjuk meg a "-hu_HU" toldalékkal ellátott teljes fájlnevet, amelyet a poEdit már .po fájlként ment, és generálja a .mo fájlt is hozzá.<br />
 <br />
A generált *-hu_HU.mo fájlt kell a bővítmény languages könyvtárába másolni, és amennyiben a honlapunk magyar nyelvre van állítva, akkor jó esetben a bővítmény is magyarul fog megszólalni.<br />
 <br />
Nagyon gyakran előfordul, hogy még az első verzióknál a szerző elkészíti a pot (vagy po) fájlt, de a frissítések során a nyelvi fájlt nem frissíti.<br />
A poEdit-nek van egy olyan funkciója, amikor egy sablon/bővítmény fájljait végigböngészi, és létrehoz belőle egy új pot fájlt. A lefordított hu-HU.po fájlunkat megnyitva a <em>Katalógus - Frissítés POT fájlból</em> menüpontot használva, az így létrehozott pot fájlból frissíthető a nyelvi fájl, és az esetleges változásokat lefordítva, a legfrissebb állapotú lesz a fordításunk.<br />
 <br />
Én a reggeli locsolás alatt megcsináltam ezt a műveletet, egy új sor került bele a pot fájlba, a teljesen friss fordítást így csatolom, remélem ez már beszélni fog neked magyarul. :)<br />
 <br />
<br />
[attachment=0:3f87mbcz]<!-- ia0 -->carousel-without-jetpack-HU-v0-7-5.zip<!-- ia0 -->[/attachment:3f87mbcz]

Köszönöm a részletes leírást, de sajnos nem működik így se.

Megpróbáltam, hogy localhoston felrakok egy új wordpresst, semmit nem teszek rá, csak ezt a plugint, meg hozzá a magyar fordítást.

Sajnos nem akar magyarul beszélni így se.



Viszont egy furcsaságot észrevettem:

https://www.mediamulti.net/hu/blog/wordpress-tartalomkezelo-rendszer-bemutatasa-es-optimalis-telepitese/

Ezen az oldalon azt írja, hogy kell egy define (‘WPLANG’, ‘hu_HU’); sornak lennie a wp-config.php fájlban.

Ez nálam nem található meg.

Mondjuk, ha bele teszem a sort, akkor se történik látszólag semmi.

Amúgy az Általános beállításoknál mutatja, hogy az oldal nyelve magyar, szóval be kéne lennie állítva.



Másnál működik a Gallery Carousel Without JetPack magyar fordítása?



Mit kéne beállítanom?

Nem próbáltam, csak lefordítottam. :wink:



A leírt módon is lehet telepíteni a WordPress-t, de kezdőknek mindenképpen kényelmesebb, ha rábízza magát a telepítő útmutatásaira, és nem bajlódik pl. a wp-config.php fájl szerkesztgetésével.

A telepítés során a magyar nyelv kiválasztásával valóban be kell kerülnie a

<br />
define ('WPLANG', 'hu_HU');
```<br />
sornak, hiszen ettől lesz magyar nyelvű.<br />
 <br />
Ha ez megvan, és nem látod magyarnak, akkor az is lehetséges megoldás, hogy a <em>plugins/languages</em> könyvtár tartalmát átmásolod a <em>/wp-content/languages/plugins/carousel-without-jetpack/ könyvtárba.</em>

Természetesen nem az oldal alapján telepítettem, hanem a telepítővel.

Az oldalt csak azért említettem meg, mert aszerint kéne ennek a sornak szerepelnie.

A http://wphu.org/letoltes oldalról töltöttem le a wordpresst. A felülete magyar, de az említett sor nincs a wp-config.php fájlban.



Próbáltam, hogy a fordítást felteszem a /wp-content/languages/plugins/carousel-without-jetpack/ könyvtárba, a /wp-content/languages/plugins/, és a /wp-content/languages/ mappába is.

Sajnos még mindig nem beszél magyarul :frowning:



Megpróbálná más is, hátha csak én bénázok el valamit?

A hivatalos magyar WordPress letöltési oldal: http://hu.wordpress.org/







A Gallery Carousel Without JetPack fordítás helye: /wp-content/plugins/carousel-without-jetpack/languages/carousel-hu_HU.mo



Mindezekkel együtt nekem sem szólal meg magyarul. :frowning: :slight_smile:



Sőt, hozzászólást sem enged beírni, valamivel ütközhet, mert egyszer majdnem sikerült hozzászólni magamhoz… :slight_smile:

Köszönöm, hogy megpróbáltad. :slight_smile:

Hát, ha nem működik a fordító fájl, marad a “csúnya” php fájlban átírásos módszer.

Plugin verzió frissítéskor nem lehetnek ebből problémák?



A kép hozzászólás egyelőre nem zavar, mert facebookon keresztüli hozzászólást teszek lehetővé.

Minden esetre furcsa, hogy olyan sokan használják, és ajánlják, mégis alapvető problémákba ütközik az ember :s