A főoldal megjelenik, aloldalak bejegyzések, menük nem

Sziasztok!

Ubuntu 14 lts-re feltelepítettem a legújabb magyar Wordpresst. Egy barátom elkezdte feltölteni tartalommal. A főoldal megjelenik, az aloldalak, menük, bejegyzések viszont azt üzenik, hogy az apache2 nem találja az oldalt. Pontosabban a wp/members -ben nem találja. Na most a wp (ebben van a wordpress) nem tartalmaz members mappát, ugyanakkor az admin felületen elérhetőek a létrehozott objektumok. Linux szervert már tizenhét éve üzemeltetek, a wordpressel azonban csak most kezdtem. Segítsetek, mi lehet a gond.

Kováts Zoltán

Közvetlen linkeket állítsd át a sima (nem szép, ?=id szám-os)ra és nézd meg, úgy működik-e.

A közvetlen linkben, a működő verzióban ( üres wordpress) a wordpress oldal után van egy index.php bejegyzés, és utána az oldal linkje: wp/index.php/kzoli-oldala.

A barátom feltölt rá sablonokat, és utána eltűnik az index.html, a következő marad: wp/kzoli-oldala.

Ezt meg nyilván nem találja meg, mert az oldal nem statikus

A közvetlen link átállítását nem tudom, hol kell megtenni

Kováts Zoli

Konzolban, gyökérköynyvtárban, rootként: -rm rf :slight_smile:

Viccet félretéve. Gondolom nincs .htaccess fájlod. Máskülönben nem index.php-zna.

WP admin - beállítások - közvetlen linkek. Választasz egy linkstruktúrát és mentesz.

Egyébként van .htaccess állományom. De köszi a segítséget, átállítottam a közvetlen hozzáférés struktúráját egyszerűre, és ez megoldotta a gondot

Kováts Zoli

Viccet félretéve. Gondolom nincs .htaccess fájlod. Máskülönben nem index.php-zna.

Gclub ผ่านเว็บ