508 Resource Limit Has Reached - hibaüzenet

Sziasztok!



A tegnapi nap folyamán szembesültünk a címben említett hibával egy WP honlapunk (amely rohamosan növekvő látogatóval rendelkezik) bejegyzésének megosztásánál a Facebook-on. A szolgáltató csomagváltást és/vagy optimalizálást javasol. Előbbi 4x drágább lenne (nagyjából 60 ezer/év, egy non-profit oldal esetében ez kivitelezhetetlen), utóbbiban pedig nem tudok elindulni, ehhez kérnék segítséget.

Dotroll-nál vagyok, fizetős sablont használok (MH Newsdesk), az oldal pedig: ekstraklasa.hu



Ha bővebb infóra van szükség a tisztánlátáshoz, keressetek!

Előre is köszönöm a segítséget!

Mennyi az a “rohamosan növekvő”? 1000, 5000? Mennyi az átlag látogatottság?

A hiba annyit tesz, hogy valami erőforrás korlátot elértetek, cpu, ram, inode vagy valami mást.

Az tény, hogy lehet vele mit kezdeni, de ez a tárhely erőforrás limiten nem túl sokat segít.

https://gtmetrix.com/reports/ekstraklasa.hu/JyIPCAQF

A szolgáltató a cpu használatot említette.

A januári indulást követően márciusra már közel 8000 volt, most az átlag 4-5000 körül van. Napi szinten 2-300, ami nekem nem tűnik soknak.

Az indulás óta eltelt időszakban ezt mutatja az Analytics:

Munkamenetek



19,052



Felhasználók



10,190



Oldal megtekintések



29,996



A mellékelt link nekem teljesen idegen. :slight_smile:

:slight_smile: Az a link azt mutatja, hogy nagyjából milyen hiányosságok vannak optimalizálás tekintetében.

Önmagában valóban nem sok sem a látogatottság emelkedése, sem a napi látogatottság, de ha ehhez hozzászámolod, hogy önmagában 151 http lekérés van 1 látogótól, akkor már szép szám jön ki. Ezen (is) lehet csökkenteni az optimalizálással.



Néhány tipp, ami segíthet:

  • képek metaadatainak törlése
  • képek optimalizálása (tömörítése) - vannak hozzá bővítmények
  • css optimalizálása
  • gzip tömörítés
  • adatbázis optimalizálás
  • valamilyen cache bővítmény beüzemelése


  • P3 profiler bővítménnyel nézd meg, hogy mi eszi nagyon a szerver erőforrást, azt a bővítményt érdemes lecserélni kevésbé erőforrás igényesre.



    Sajnos sok magyar tárhelyszolgáltató még mindig alulméretezi az erőforrásokat. (Azért van néhány, ahol jobb a helyzet.) A hostgator vagy az arvixe pl. átlag napi 40ezer látogató után mondja azt, hogy normál shared hosting helyett vegyél nagyobbat.

Egy w3 Cache plugin van fent, most tettem fel a p3-at, a Jetpack-et hozta ki mindenhol a legmagasabban.

Eddig a pontig nagyjából képben vagyok, de a tippeknél (mindnél) kérdéseim lennének…

Pl.: Hol találok megfelelő leírást, amin én is el tudok indulni?

Képek optimalizálásához: http://wphu.org/tippek-trukkok/sebessegnoveles-kepek-meretenek-csokkentesevel/

Köszi!

Az EWWW Image Optimizer jónak tűnik.

Pl. itt: https://keresooptimalizalas.be/wordpress-optimalizalas-sebessegre-hangolva/

Dolgozok az ügyön, köszönöm!

Na, alakul a dolog, csak nagyon lassan.

Találtam egy Speed Booster Pack nevű kiegészítőt és a videó alapján megcsináltam mindent (kivéve azokat, amik szétbarmolnák a sablont). A Google-féle teszten a mobilos verzió behalt 60 %-on, viszont az asztali teszt 90 %-os lett. Majd egy újabb tesztnél 48, illetve 49 % jött ki… Ezt nem értem! A gtmetrixen csak minimális javulás tapasztalható. Ott a képekkel van baja, pedig állítólag optimalizáltam a képeket és a miniatűröket is. Olvasnám a megoldásokat, de nem találok egyelőre leírást hozzájuk.

Az oldal gyorsabb lett, azonban a főoldalról a bejegyzésekhez navigálva hibás lett. Szétesik az egész vagy nem tudja betölteni. Bármilyen böngészőt is használok. Ez mitől lehet?

A kategóriákra kattintva csak ‘krix-krax’ jön be. :slight_smile:



Teszteld a sebességet gyári wp sablonnal, a twentx-sixteen-el és nézd meg, a kategóriák akkor is hibásak-e.

Annyi van még, hogy azt vettem észre, hogy az oldal frissítése után beadja rendesen a tartalmat és legközelebb visszatérve is jól hozza. azaz, mintha az adott böngészőnek kellene felépítenie az oldalt, de ki az, aki egy rosszul betöltött oldalt frissít, majd elolvas egy régebbi hírt. Senki…

Gyári sablonnal szinte tökéletes: mobil 64%, asztali 95%

A bejegyzések elérhetők.

Visszakapcsoltam a fizetős sablont: mobil 64%, asztali 90 (újabb tesztre 46 és 48%), jól tölt be mindent.

Nincs véletlenül a sablonba épített cache-megoldás?

A W3 Total Cache fut az oldalon.

Kapcsold ki és nézd meg, hogy az általa generált fájlok is törölve lettek.

Aztán ellenőrizd, hogy úgy fut-e az oldal megfelelően, nem jönnek be krix-kraxok.

Kikapcsoltam.

Mintha jól működne… :slight_smile:

Igen. Ez a sablon nem működik együtt azzal a cache bővítménnyel avagy rossz volt a beállítás egy része.