30.000,- Ft: WP post átírása meglevő oldalon

Elég sürgős probléma egy kereskedelmi oldalon, és szerintem munka is van vele, ezért pénzt ajánlok. Az alapfelállás a WP-ben az, hogy a postnál kijelölhetünk kategóriákat. Ha egy adott kategóriából nézzük a postokat, akkor ezek dátum szerint lesznek rendezve. Nekem ez a rendezettség nem jó, nekem “relevancia%” szerinti rendezettség kell, ami a WP olyan továbbfejlesztése lenne, hogy a postnál meg tudjam adni, hogy a kijelölt kategóriákhoz milyen relevancia% érték tartozik, mondjuk egy 1-100-as skálán. Utána nem dátum szerint, hanem ezen relevancia% szerint rendezné a postokat, ha az adott kategóriából szűrve nézzük őket.





Ehhez nyilván adatbázis szinten kell kezelni a problémát.











Példa: egy post két kategóriába kerül a meglevő 10-ből. az egyikben 50% a relevancia, a másikban 80%. ezután mindkettő kategóriában listázva lesz, de a relevancia % szerinti helyen.











További info: Szász Gyula 20-611 2442 vagy mailben

Ez a felvetés egészen érdekesen hangzik.





Hétfőig kitalálom hogy lenne-e rá időm.

ok, bár hétvégén is szívesen kifizetem smile.gif





Egyébként ha ebből plugint csinálsz, sokunkat érdekelni fogja, én meg szivesen megfinanszirozom, de nem igazán ragaszkodom ahhoz, hogy exkluzive használjam. Végülis a wordpress mindenkié…











eddig jutottam az amatőr kutatásban:











post.php-ban van egy ilyen:











function wp_get_recent_posts($num = 10) {











$sql = "SELECT * FROM $wpdb->posts WHERE post_type = ‘post’ ORDER BY post_date DESC

















szoval az “ORDER BY post_date DESC” fog átalakulni





“ORDER BY post_relevance DESC, post_date DESC” -re, valami ilyesmire gondoltam

Ennél bonyolultabb a helyzet.





Ugyanis az alap táblaszerkezet módosítása nélkül ildomos megoldani :slight_smile:

Hát akkor viszont tényleg az… neutral.gif Szerinted neki tudsz feküdni valamikor?

A post_relevance honnan venné az értéket? Post írása közben beütnél egy számot 1-100-ig? És mi lenne a sorrend ha 50 db 80%-os relevanciával rendelkező cikk lenne?

a dátum :slight_smile:











Viszont egy kérdés felmerült, ennek a relevancia szerinti sűlyozásnak csak kategória listázás esetén van értelme, cimke, dátum szerinti listázás, illetve keresés esetén nincs, mivel ilyenkor nincs amihez képest súlyozni lehetne. Jól gondolom?

A post relevance a post írásakor kap értéket, de több értéket is, azaz amikor a kategória checkbox-okat kezelem, akkor minden kategória mellett kell, hogy legyen egy relevance mező is.











természetesen csak kategória szerintinél kellene így megoldani.





(Felmerült a kategóriák sorrendjének problémája is, mivel nem jó az ABC sorrend)











a post sorrend relevance,date desc, tehát az 50db 80%-os érték dátum szerint lesz

A regisztrációkor megadott címedre elküldök holnap egy megbízási szerződés tervezetet. Amennyiben elfogadható számodra, akkor holnap prezentálok erre megoldást.

ok. ez elég hivatalosnak tűnik, de nem baj, küldjed csak :slight_smile:

16:30-kor elküldtem :slight_smile:

Azért faszán eltűntél.





Remélem a kódom is elloptad.

Nekem ebben egy kis mázlim van - én úgy csinálom meg a weblapot, hogy addig, amíg nem fizetnek, az én táramon van a weblap (fájlok). Domain a megrendelőnél. Sakk-matt.











Tudom…, ez utólagos foltozásnál nem nagyon (kivitelezhető, pl. nagyobb összegnél érdemes is átköltöztetni saját tárhelyre a weblapot [domain IP-cím módosítással) kivitelezhető…, csak mondom…

Ezért nem szoktam ilyen piti szar munkákat elvállalni, de érdekelt, hogy ezt vajon meg lehet-e csinálni.











Viszont ezek után akkor publikálni fogom a plugint.

Nekem egyelőre nem lenne rá szükségem, de érdekelne hogyan oldottad meg… Szóval dobnál egy hozzászólást pl a pluginos topicba, vagy ide, ha tényleg publikálod (persze az elérése érdekelne)…

A WordPress plugin directoryban lesz kint.





Ha kint van, majd mutatom.