Saját Sablon készítése

Török Zoltán. ugy gondoltam ket ilyen kis merteku valtoztashoz nem fogom megtanulni az egesz dolgot, ezert batorkodtam itt segitseget kerni.











esetemben a sablon mar nem tartalmaz semmilyen hatterkepet direkt kiszedtem. a feher box megis ott van. ezert gondolom h valahol vmilyen koddal a szinet is lehet valtoztatni.





ez lenne az furakkwp.atw.hu











koszi

A style.css fájl elérési útvonalát linkeld be, hogy meg tudjam lesni.

http://users.atw.hu/furakkwp/wp-content/themes/neon-stripes/style.css











koszi elore is!

Na fejlesztő tárhelyemre feldobtam a sablont. Elég hülye a szerkezete.











Ahhoz, hogy minden fehér hátteret megváltoztass 3 résznél kell átírnod a színkódot.











1.)



Quote:




#page-body {


background-color: #fff;


}








2.)


Quote:




#sidebar {


font: 11px Verdana, Arial, Georgia, Helvetica, sans-serif;


line-height: 18px;


background: #fff;


}








3.)


Quote:




#footer a { color: #fff; }





#footer {


margin: 0 auto;


padding: 0;


width:770px;


background:#fff;


}








A background-color:#fff; a felelős a tartalom fehér háttérszínéért.





A vastagon szedettet írd át a neked megfelelő színkódra...





Ha az oldalsáv nem lesz teljesen azzal a színnel telítve, mitn amrie átírtad, akkor a style.css-ben keresd meg az összes #sidebar { background:#fff } részt és azokat is írd át.

Fu-Rakk wrote:

Török Zoltán. ugy gondoltam ket ilyen kis merteku valtoztashoz nem fogom megtanulni az egesz dolgot, ezert batorkodtam itt segitseget kerni.





koszi








Kedves Fu-Rakk!





Azért, mert te nem vagy hajlandó a kis mértékű változáshoz a teendőket megnézni, metanulni, tanulmányozni, azt elvárod, hogy más áldozza fel szabadidejét, és kavarja ki neked a tennivalókat?


Tenni - semmit, elvárni mindent.... Hmmm.... :(





Nem elegáns dolog!





Csak annyi fáradozás kellett volna tőled, hogy megnézd a Török Zoli által ajánlott linket, rákeress a background szóra és azt a 11 mintát megnézzed: http://www.w3schools.com/css/css_background.asp





Szerencse, hogy Milhó annyira átok jószívű..

oszinte leszek. nagyjabol 2 napja keresem a valaszt az interneten. atneztem egy vagon honalpot, kodot is, de nemtalaltam ra a valaszt magamtol. atirtam a sablonban is dolgokat, de nem egyszerre harmat, erre nem gondoltam emiatt nem hozott semmi eredmenyt onerombol a dolog. nyilvanvaloan csekelyke hozzaertesembol adodik az, hogy ugy gondoltam ha itt felteszem a kerdest majd a hozzaertok 30masodperc alatt kirazzak kisujjbol, ami szerintem meg nem nagy idorablas senkinek az eletebol. eszembe nem jutott h egy ebben jartas embernek ez erofeszitest igenyelne. tehat ezert elnezest kerek. azt viszont nem tudhatjatok megallapitani h tettem e azert valamit, h rabukkanjak a megoldasra, tehat ne iteljetek el. kerestem, nemtalaltam, megesik.





Milhónak pedig nagyon halas koszonet!





es bocsnat a kerdesert

Nincs mit, remélem sikerült.

Semmi gond Fu-RAkk! :slight_smile: :slight_smile:











Az első kérésedben nem teljesen ezt írtad… :wink:











Milhó sem 30 mp alatt rázta ki, hanem a linkelésed után böngészte át a css-t és írta le azt - részletesebben - amit Török Zoli röviden, frappánsan megadott.











Bizonyára ismered a mondást: „Ne halat adj az embereknek, hanem tanítsd meg őket halászni ! Ha halat adsz, megeszik, és újra éhezni fognak. Ha megtanulnak halászni, örökre gondoskodni tudnak majd magukról.” :slight_smile:











Szóval, kedves Fu-Rakk! Ha megakadsz, bátran kérdezzél csak, itt biztosan lesz mindig valaki a Közösségből, aki “megtanít halászni”… :wink: :slight_smile:











Szeretettel várunk!

azt valoban nem irtam, h mar keresgeltem es nem talaltam megoldast. elnezest ha felreertheto volt, de eszembe sem jutott, h uldogelek, beirok ide es majd mas megoldja helyettem. elotte probaltam termeszetesen utana nezni. a kozmondassal teljesen igazad van. annyiban kiegeszitenem, h szerintem amit a Török Zoli adott szerintem csak egy “halo” volt a halaszashoz, de attol meg nem fog tudni mindenki halat fogni, h van haloja :slight_smile: (nyilvan vannak kivetelek ebben is) szerintem a halaszat egyik leckejet megtanulhattam Milhó-tol, mert legkozelebb mar tudom, hogyha egy helyen megvaltoztatok valamit es megsem tortent semmi akkor meg tobb helyen is kell valoszinuleg. :slight_smile:





koszi megegyszer!