önfejlesztés (első WP blogom)

23:33-kor? Szerinted? :wink: Ha nem lenne sós munkám, olyenkor már rég ZZZZZzzzzzzzz,

Sziasztok!











Először is szeretném megköszönni a rengeteg segítséget amit itt kaptam főleg pluginek és felhasználás terén.











Elkészült életem első wp blogja.











A sablonnal megszenvedtem, még mindig maradt benne egy kis hiba IE és Opera alatt.





De az egészet átrajzoltam és a legtöbb funkciót átírtam, integráltam a saját levelező programomat, így nem ment valami gyorsan de most működőképes.











Tudom “nem etikus” de a wordpress.org helyett ide mutatok inkább, WP link alatt, hiszen magyarok vagyunk.











És a cím:





http://www.onfejlesztes.linkcsik.net











Minden észrevételt szívesen fogadok, akár WP akár magán jellegű.





Mégegyszer köszönöm szépen az eddigi segítségeket is.

Nem is rossz elsőnek. A nagy RSS emblémát cserélném le, pixelhibás a széle és ronda mint atom ott.





Amúgy tetszetős, szép.

Köszönöm az őszinte kritikát… a nagy RSS izlés kérdése de tényleg pixelhibás a széle…





és most nézem a kis képeknek is a fejlécben.





Köszi

Hümm.





naszóval.




  • a fejléc hinnye.




  • a menü oldalt jujj.




  • a tartalmi rész meg bahh…











    de azért nem olyan szörny-ű, lássuk, ÉN mit változtatnék:











    a fejléc feleslegesen nagy, értelmetlenül foglalja a helyet és cserébe semmitmondó.





    a times new roman-szerű felirat kirí a tömegből, és mintha csak oda lenne bökve, csak azért hogy legyen.





    a fejlécmenü megtévesztő, design-ja azonos az oldalmenü elemekkel, ahol viszont semmi funkciója nincs.











    a menü hiába kerekített sarkú, szürke négyzet veszi őket körbe, ráadásul mindegyik teteje jobbra csúszik 1px-elt.











    a tartalom a “A könyv tartalom jegyzéke” bejegyzéstől szétesik, és senki nem arra kiváncsi, hogy ki írta, ezért nem böhömnyi betűkkel kéne kiírni a szerzőket.





    ráadásul nem feltétlen kell minden bejegyzésnek teljes mértékig megjelennie a főoldalon, nyugodtan törd meg az elejét akit érdekel ugyis belenéz a teljesbe!





    link és kiemelt szöveg színe majdhogynem egyforma színű, szintén megtévesztő…





    (és nekem egy kicsit kisebbek a betűk a kelleténél, de ez már az én bajom! ;))











    ingyenes hírlevél popup - KUKÁBA!!!











    webáruház, BUY NOW felirattal egy magyar nyelvű honlapon? nemáááár…











    jómunkát! :smiley:

mi a baj a popuppal?

Egyetértek Manoval! :slight_smile:











Mit sem sejtve nézem a blogot - ahogy fel lettünk kérve rá -, és majd leestem a székről, mikor a képembe ugrott.











1./ Általában ezért nem szeretik a népek, mert az oldalt akarják, nem a felugrókat











2./ Ne tolakodjon az a Hírlevél nekem! Ha tetszik az oldal, akkor egy jelentéktelenebb sarokban biztos lesz egy feliratkozó hely.











3./ Honnan tudjam 6 és fél másodperc múlva, hogy akarok-e Hírlevelet kapni?











Hirtelen ennyi ellene, de semmi ne jut eszembe mellette - legalábbis azon az oldalon… :wink:

Igazából az elöttem szólók mindent elmondtak már!Nekem csak 1 kérdésem lenne te szégyeled,hogy Word Presst használsz?Nekem pl. hiányzik !

Szia Béla!











Valamit félreérthettél: Ricardo79 éppen azt mondja, hogy a WordPress felirathoz ő inkább a http://word-press.hu linket rendeli (és úgy is van; megnéztem ;).









'Ricardo79 wrote:

Tudom "nem etikus" de a wordpress.org helyett ide mutatok inkább' date=' WP link alatt, hiszen magyarok vagyunk.[/quote']





Inkább azt fejtegeti, hogy ő a WordPress magyar közösség oldalát linkeli, merthogy magyar nyelven kommunikálunk, magyar nyelvűek vagyunk, és a Word-Press.HU abszolút leképezi a WordPress.org törekvéseit.





Bevallom, eddig erről nem nagyon beszéltem, de nálam, az összes oldalamnál így van megoldva. A sajátjaimnál is, meg amit másoknak is csináltam.





Természetesen, ez nem ajánlás, nem kötelező, ez kizárólag egyéni ízlés, elgondolás kérdése. Annál sokkal jobb, mint amikor valaki nagy igyekezettel igyekszik levakarni a WordPress-t, a sablon szerzőjét... :(





Vagyis, Ricardo79-cel, e tekintetben, maximálisan egyetértek! :)

Én arra fogom, hogy litkei szakkollégatárs már nagyon álmos volt, amikor az előbbi hozzászólást bepötyögte, és ezért is gondolom azt, hogy félálomban nem 100%osan értelmezte a fenti komment ezen részét…











Egyébként aki popup-ot rak a lapjába és nem érti ez másokat miért zavar, azzal nem hiszem hogy feszengés nélkül tudnék beszélgetni egy csésze forrócsoki mellett.











És…, hogy ha az általam felsoroltakból csak ennél a pontnál akadt meg, az se semmi… :wink:

Mano! Te is álmos vagy? :slight_smile:











Ricardo79 nem akadt el a popupnál, azt pirimidin kérdezte, én neki válaszoltam (hozzád csatlakozva).











Az más kérdés, hogy a popup (is) még ott hadakozik, de nyilván figyelembe veszi, a többivel együtt, a véleményeket.











Tudjuk, hogy az időből áll a legkevesebb a rendelkezésre. :slight_smile:

Egyetértek az előttem szólókkal, szinte mindent elmondtak. Engem a popup nem zavar annyira, viszont a betűtípusok szinte mindenhol túl nagyok szerintem, különösen a postok címe+szerzője.