Multichrome ékezetes hiba


'varnyu' wrote on '2010-02-21:




én a phpmyAdminban utf_general_ci - re vettem és lettek őű betűk a kérdőjel helyett





Elnézést, előző válaszom rossz volt. A PhpmyAdminban is megváltoztattam és mégsem működik.

Talán:





http://hgrg.info/2010/02/a-legsurubben-elofurdulo-hibajelensegek/

Sziasztok!











Nekem is karakterkódolási hibám van és már egy jóideje küszködök de nem sikerült(nekem isa kérdőjelek vannak a z ő ű helyén) :S





Az adatbázist már átírtam hungarianra de az nem segített.











Mellékelem a header php fájlt hátha úgy könnyebb segíteni.











Előre is köszönöm!!!











Attila

header.php-n kívül a többi sablonmejelenítő file is át van kódolva BOM nélkülire? archives.php page.php single.php stbstb… a leg egyszerűbb ha az össz. php file-t átteszed…

@rapster: nekem nem attól javult meg, hogy hungarianra vettem … hanem minden tábla minden sorában utf8-general-ci -re …











a header.php-ban nekem nem kellett semmit csinálnom. de van a WP-ben Beállitások - Olvasás - Oldalak és hírcsatornák kódolása: UTF8 legyen.


'varnyu' wrote on '2010-04-16:




@rapster: nekem nem attól javult meg, hogy hungarianra vettem .... hanem minden tábla minden sorában utf8-general-ci -re ...





a header.php-ban nekem nem kellett semmit csinálnom. de van a WP-ben Beállitások - Olvasás - Oldalak és hírcsatornák kódolása: UTF8 legyen.








Megnéztem a wp beállítást az alapból UTF-8 on volt tehát csak nem azzal lehet a baj.


A minden tábla minden sorában utf-general-ci-rew írásod nekem kicsit homályos :S


kifejted bővebben? (lehet hogy kicsit értetlennek tűnök most :) )





hgrg:





átnézem az összes fájlt akkor, csak van belőle egy pár így kicsit időigényes lesz, köszi a tippet, majd írok h mire jutottam.

rapster: na akkor próbálom értelmesebben. először úgy csináltam, hogy előttem volt a WP adatbázis táblasora. Alul összeset kijelöltem, rákatt a tevékenységekre, lenn egybevetés, ott kiválasztottam az utf8-general-ci-t és katt a végrehajtra. phpMyAdmin azt mondta, hogy oké. megnéztem a WP-t, maradtak a kérdőjelek. nálam meg idegroham.











aztán ujra néztem az egész adatbázis táblát. felső sor wp_commentmeta, ott kerestem egy olyat a parancsok között, hogy struktúra, arra katt, arra megjelent az a táblasor részletesebben. ott, amelyik sorban volt Egybevetés, az nem mind iródott át. igy kijelöltem őket, katt a tevékenységre, kiválasztottam a general-ci-t és Végrehajt. igy végigmentem minden tábla soron. és igy mindenhol átirta. és aztán lett ékezetem.











lehet, hogy nálam ez valami tárhelyfüggő valami vagy csak én voltam a béna (első próbálkozásom volt bármilyen egybevetésre …), de ahogy ezt minden sorral megcsináltam, akkor irt át MINDENT … és azóta boldog Ő és Ű betű tulajdonos vagyok :slight_smile:











mindazonáltal fogalmam sincs, hogy Nálad beválik-e, mert én nem nagyon értettem/értek ilyenekhez, de amikor felbosszant valami, akkor fellobban bennem a kisérletezőkedv és olyat is megpróbálok, amihez addig esetleg nem mertem nyúlni :wink: :smiley:

óóó közben megnéztem megint melyik is ez a multichrome sablon:





Cufon-t használ, erre rá is bukkantunk a múltkor. Ha megnézed a szerkesztőben jól is mutatja azokat az ékezeteeket.





Viszont a cufonos font nem tartalmazza az ékezeteket…




  1. kikapcsolod / mással helyettesíted a cufont…

pontosítanék: js/effects.js-ben a replace-eket kell kivenni akkor “csúnyán” (alap betűtípussal) de biztosan mennek azok az ékezetek :slight_smile:


'hgrg' wrote on '2010-04-16:




pontosítanék: js/effects.js-ben a replace-eket kell kivenni akkor "csúnyán" (alap betűtípussal) de biztosan mennek azok az ékezetek :)











és hol találom ezt a js/effects et,mert nekem nincs a js mappámban ilyne nevű fájl :S

hmm honnan töltötted le a sablont?, milyen verzió?

Közben rövidre zártam a dolgot. Generáltam új betűtípus file-okat amik tartalmaznak ékezetet (és sok egyebet :slight_smile: ):





http://svn.hgrg.info/dir/





fontok.zip

[off]:smiley: :smiley: ez kisértetiesen emlékeztet arra, amikor családtagjaimat megpróbálom rávenni, hogy vigyék ki a szemetet. Túl hosszú idő. És idegőrlő harc. Egyszerűbb, ha fogom és kiviszem :wink: Aztán persze minden alkalommal megmondom a frankót: ne gondolják, hogy ebből rendszert fogok csinálni :smiley: [/off]


'hgrg' wrote on '2010-04-16:




Közben rövidre zártam a dolgot. Generáltam új betűtípus file-okat amik tartalmaznak ékezetet (és sok egyebet :) ):


http://svn.hgrg.info/dir/


fontok.zip








Akkor ezt nekem most be kell majd valahová másolnom ugye? :)

hát felül kéne írnod velük a sablonban levőket :slight_smile:


'hgrg' wrote on '2010-04-17:




hát felül kéne írnod velük a sablonban levőket :)








Nagyon rendes vagy én meg már nagyon idegesítő lehetek.Még egyetlenegy kérdés ígérem :)


Hol találom ezeket mert már az összes mappát és almappát felkutattam de sehol egy betűtípus még a js mappában sem :S

hmm ez igencsak furcsa…




  1. honnan töltötted le? (én nekem a topicindító oldalról van meg egy verzió, de azt ki kellett pucolni első körben :slight_smile: ) szóval nekem a js mappában voltak… azért csomgaltam úgy a dolgokat… valamikor felteszem majd az egész sablont akkor…

'hgrg' wrote on '2010-04-17:




hmm ez igencsak furcsa...


1. honnan töltötted le? (én nekem a topicindító oldalról van meg egy verzió, de azt ki kellett pucolni első körben :) ) szóval nekem a js mappában voltak.. azért csomgaltam úgy a dolgokat.. valamikor felteszem majd az egész sablont akkor..








Torrentről van a cucc, ha felteszed majd azt nagyon megköszönöm.

A web2feel oldaláról letölthető Jinsona Multichrome sablonja. Jinsona sablonjairól tudni kell, hogy addig ingyenes, amíg a footerből a kód nincs eltávolítva. Jinsonánál nincsenek ártó kódok (eddig nem tapasztaltam), ugyanakkor díjazásért hozzájárul a footer módosításához.











A fontokról a fórumában beszélnek is: http://www.web2feel…php?f=9&t=2274

hát én gonosz voltam és eltávolítottam :frowning:





De akkor csak 1 letöltés erejéig teszem ki a sablont…





bár nem igazán értem ezt a szemléletet… GNu GPLbe meg nem fér bele…