Meghackeltek!

Lehet, a TinyMCE Advanced esetén jelezte egy pár szolgáltató, hogy nagyon alaposan gyanúsítható a bűnrészességgel. Én - szolgáltatóm, a Maxer.HU tanácsára - le is cseréltem minden helyen ezt a bővítményt.

Köszön a segítséget mindenkinek











kitöröltem ftp -n keresztül











További minden szépet és jót mindenkinek bigsmile.gif


'Lőrincz wrote:







Nem találkoztam személyesen ilyennel, mert 1 wp-s oldalam sem törték még fel. Sajnos. Ideje lenne, hogy valaki feltörje ezeket.











itt a remek alkalom hogy megpróbáld feltörni az oldad úgy mint ha semmit sem tudnál:)

Most már több, mint valószínű, hogy az én oldalam is megtámadták. Töröltem ftp-n keresztül, megváltoztattam az összes jelszavam, szóltam a tárhelyeseknek is, most vizsgálják, hogy mi történhetett. Valószínűleg egy teljesen új wp-t fogok felrakni és átszabni a saját ízlésem szerint. Ezért kérdezném, mi az amit feltétlenül tegyek fel, hogy ne történhessen ez meg még egyszer. Persze 100 %-os védelem nincs, de ha lehet megnehezíteném a dolgukat. Szóval milyen bővítményeket ajánlatos felrakni szerintetek? Ti mit használtok ez ellen? Természetesen olvasgattam más topikokban is, de azóta hátha vannak újabb módszerek, mióta azok a hozzászólások íródtak.

Köszönöm, ezt még pont nem olvastam :slight_smile:

Sziasztok!





a tegnapi napon mindkét WP-oldalom főoldalán a “Hacked by hacker” szöveg volt olvasható. A helyreállítás 98%-ban sikerült elvégeznem. Viszont a külföldi fórumokat olvasgatva azt tapasztaltam, hogy nemcsak én jártam így, valami globális méretű WP-támadás volt. Hallottatok erről valamit?

WordPress verzió? Plugin-ek?

A WordPress a legfrisebb.





Az alábbi plugineket használom (valamelyiket mindkét oldalon, valamelyiker csak az egyiken): Facebook Members, Gallery Plugin, ThickBox, YouTube Simple Gallery.





Úgy vettem ki a különböző fórumokból, hogy elsősorban a cPanel-es-ek jártak rosszul…

[off]





“globális méretű WP-támadás”





mivel az internet jó közelítéssel ‘globális’ így ezen nincs semmi meglepő.





eselteg ez lenne?:



















WordPress WP E-Commerce 3.8.9 SQL Injection / Cross Site Scripting



Software: WP e-Commerce



Software Language: PHP



Version: 3.8.9 and below



Vendor Status: Vendor contacted



Release Date: 2012-11-12



Risk: High







http://1337day.com/exploit/19733



Szerk: közben látom mit írtál… Ha pld. a galéira/feltöltések mappád jogosultságai túl megengedőek voltak akkor nem kellett hozzá semmi különleges…



[/off]











WordPress WP E-Commerce 3.8.9 SQL Injection / Cross Site Scripting





Software: WP e-Commerce





Software Language: PHP





Version: 3.8.9 and below





Vendor Status: Vendor contacted





Release Date: 2012-11-12





Risk: High











http://1337day.com/exploit/19733





Szerk: közben látom mit írtál… Ha pld. a galéira/feltöltések mappád jogosultságai túl megengedőek voltak akkor nem kellett hozzá semmi különleges…





[/off]


'hgrg' wrote:




[off]


"globális méretű WP-támadás"


mivel az internet jó közelítéssel 'globális' így ezen nincs semmi meglepő.





Globális méretűn arra gondoltam, hogy nemcsak engem érintett, hanem mást is:


http://wordpress.org/support/topic/hacked-by-hacker-1


Szóval, mit tudnék tenni, hogy a közeljövőben elkerüljem a hasonlókat?

Legyél egy kicsit paranoiás :slight_smile:





Hosszú összetett jelszavak szigorúan NEM mentve.





Folyamatosan frissen tartva mindent. (WP, pluginek, sablonok…)





Olvasd rendszeresen a fórumot, mert pl a TinyMCE sérülékenysége sok helyen megjelent.

[font='Times New Roman']hacked by hacker ezt írja ki a weboldal… Mit lehet csinálni?[/font]


'wyktor' wrote:




hacked by hacker ezt írja ki a weboldal.... Mit lehet csinálni?





[font=helvetica, arial, sans-serif:3nwshx8o][font='Times New Roman']hacked by hacker ezt írja ki a weboldal.... Mit lehet csinálni?[/font:3nwshx8o][/font]

Én is pártolom Farkas Gy. hozzászolását… mivel már én is tapasztaltam olyat hogy a user gépén ott csücsült valami kis trojai ami figyelte a böngészőt és a tinymce keresztül jutottak be… de gondolj bele elég csak egy form aminél az input nincs ellenőrizve rendesen és már bent is van…

  1. lépés: ftp-n letölteni az index.php, a wp-config.php és a footer.php fájlokat. Ha van benne nem odaillő kód kitakarítani, a javítottat feltölteni. Ha van index.html fáj, törölni.




  2. lépés: adatbázisban megnézni az admin jogú felhasználó email címét (és esetleg, hogy nincs-e új felhasználó). Szükség esetén módosítani, törölni. Láttam már olyat, hogy megváltoztatták az admin email címét…




  3. lépés: htaccess fájl az admin mappába ip cím, ip tartomány, vagy ország elérés korlátozással (tutorial.hu-n remek leírás van hozzá).




  4. lépés: ha nem tudsz belépni a wp-be, akkor a fentiek után már változtathatsz jelszót.




  5. lépés: a további megelőzés érdekében telepíteni a Wordpress file monitor plus bővítményt.




  6. lépés: szétnézni, hogy esetleg még mit változtattak a rendszerben

Sziasztok!





Ma reggel engem is a hacked by hacker felirat fogadott. A dolog érdekessége, hogy azon a tárhelyen, ahol a blogom van, több weboldal is található, amik joomla-val készültek és mindegyik oldalnál ez jelenik meg. Azt még eme fórum megtalálása előtt felfedeztem, hogy az index.php van átírva, de hiába cserélem le a jóra és törlöm az index.html-t, csak a főoldal jön be és az aloldalak nem működnek. Pedig a wp-admin felületen az összes oldal és bejegyzés megtalálható. wp-config és footer sértetlen.





Mi lehet a probléma?





A további furcsaság, hogy az aldomaineken szereplő blogok sértetlenek maradtak és rendesen működnek.

A tárhelyszolgáltató segített megoldani a problémát. Ezt írták:











“Mostanában több hasonló hackelés érte a CMS (legfőképpen Joomla és





WordPress) rendszereket, a pontos módszer még nem ismert, de biztos, hogy CMS rendszer hibáit használják ki”











Én is telepítettem a már említett bővítményeket a védelemhez, amit itt is javasoltak és a tárhelyszolgáltató is.

nekem is jöttek a segítségkérő levelek, elég sokat feltörtek az utóbbi napokban… :frowning:

@mano:





de a vicces az, hogy alapvetően nem 1 hibát használt(ak) ki…





eddig 6 általam átnézett oldalból 4 különböző hiba volt.

Azért ez a feltörés, a támadón kívül, még legalább 3 szereplős:










  • legnagyobb veszélyforrás mindig az ember, és azon belül is önmagunk. Vírusos / trójais (de szép magyar szó) a saját gépünk. Kiadtuk/átadtuk/megosztottuk a jelszavunkat. Van admin társunk, aki nagyon lelkes, de az előzőekben foglaltakra nem ügyel.










  • egy hanyag, felületes, netalán figyelmetlen tárhelyszolgáltató szintén az életveszélyes rések termelője és védelmezője. Nem frissíti a rendszereit, nyitva hagy ismert biztonsági réseket a szerveren,nem követi a vírusfigyelmeztetéseket, híradásokat, stb.










  • és maga a rendszer, az ő ismert hibáival szintén veszélyforrás, főleg, ha elégedetten hátradőlünk, hogy elkészültünk. Soha ne hagyd ott a rendszert, tessék az alapokat, a sablonokat, a bővítményeket rendszeresen frissíteni.