Kérlek segítsetek! - Members only

Lementetted a Oldal sablon (page.php) fájlt, majd átnevezed )pl. masodikpage.php, és az elejére beteszed ez a kódot:









Code:

<?php

/*

Template Name: Sajat oldalam

*/

?>








majd visszatöltöd a tárhelyre.





Ezután ha új oldalt adsz a blogodhoz (nem bejegyzést, hanem oldal-t!), akkor szerkesztéskor jobb oldalt lesz egy olyan lenyíló fülecske, hogy: Sablon (jobb oldalt a Tulajdonságok dobozban!)


Azt lenyitod, és kiválasztod az új sablonod: Sajat oldalam





Publikálod az új Oldalt cikked...





Volálá...





Majd ezt a fájlt módosítod úgy, hogy meghagyod benne:


- a fejlécre vonatkozó részt:


- az oldalsávra vonatkozó rész:


- és a lap aljára vonatkozó részt is:





Csak a középső részt szerkesszük jelen esetben (hiszen neked most az kell, hogy változzon).


Ez a valódi tartalom rész:


e felett és alatt csak apróságok vannak, mint a bejegyzés címe: alatta szokott lenni: a címke, időpont, kategória rész... - szóval egy idő után látni, mi micsoda.





szó szó.., a középső részbe kell betenned hgrg kódját (azt a feltételt, hogy valaki be van e jelentkezve, vagy sem)





Olyan kód kellene oda, ami a tag előtti rész a bejegyzésedben olvasható mindenkinek, a tage után részt csak a bejelentkezett látogatók láthatják...





De erre van plugin, (amit sosem próbáltam) de úgy rémlik, az a plugin összes bejegyzés tag után részt elrejti a sima látogatók elől (de nem biztos, lehet, hogy lehet benne kivételt hagyni) - ha kell, megkeresem neked.





Vagy kérd el hgrg kódját (és szerintem olyat kérj, amit írtam a tag-ről)

Így már sokkal érthetőbb. Küldtem neki pü-t remélem majd válaszol. Köszönöm a leírást. :slight_smile:

Hello!





Bocs, de tegnapelőttről tegnapra nem aludtam semmit így ma (:)) 1:00 körül álomra hajtottam fejecskémet mikor hazaértem és nem kapcsoltam már be a gépet…





A post title-ban volt egy ilyen: mit keres ez benne?



Code:



<?php

/*

Template Name: Regisztráltaknak

*/

$aOptions = get_option('eos_options'); ?>























<div class="post" id="post-">



<a href="" title=" ">



<span class="postMonth" title="">

<span class="postDay" title="">





<?php wp_link_pages('before='.__('Pages:', 'Eos').'&pagelink='.__('Page %', 'Eos').''); ?>










































Sajnos amit előzőleg írtatok nem jött össze. Ezért még nem oldódott meg a problémám. Van ez a download monitor plugin. Abban szeretném megoldani, hogy az aki látogatja az oldalt nyugodtan vendégként nézegethesse. De amint kattint a letöltések menüpontra (ez legyen akár kategória, akár oldal), írja ki neki a wordpress, hogy "belépés csak regisztráltaknak, lépjebe, vagy regisztrálj feliratot. A pluginban van egy olyan menüpont, hogy konfigurálás. Ha itt megadom azt az url címet amivel ez a letöltési oldal rendelkezik, nem történik semmi hiába mentem el. Csatoltam egy képet, tudnátok segíteni?

Sziasztok











Az blogom összes bejegyzése és oldala látható jelenleg az összes látogató számára. Van olyan tartalom egyes bejegyzéseknél, amit szeretném, hogy csak a regisztráltak láthatnának. Ehhez szeretnék egy olyan plugint, ami nem az egész blogot, nem is egy egész oldalt vagy bejegyzést, henem annak csak egy részét védené le, hogy regisztrálni kelljen a megtekintéshez. Valamikor már korábban olvastam ilyen témájú topicot itt a fórumon, de valahogy nem találom meg. A guglit is böngésztem ezerrel, találtam is számtalan plugint, azonban olyat amilyet szeretnék sajnos nem.











Valaki aki tudja melyik plugint keresem lécci segítsen, mert nagyon kellene és már kezdem feladni a keresést, ami ugye nem lenne jó.











A pluginról: valami olyan megoldás volt, hogy a plugint miután bekapcsoltam egy kódpár közé kellett tenni a védett tartalmat és ennyi asszem











Előre is köszike a segítséget!!! :surrender:

resi: az adott témád function.phpjába ird be ezt a kódot:









Code:

/* members only */

add_shortcode( 'member', 'member_check_shortcode' );



function member_check_shortcode( $atts, $content = null ) {

if ( is_user_logged_in() && !is_null( $content ) && !is_feed() )

return $content;

return '';

}

/* members end */








A levédeni kivánt részt meg tedd be a [member] [/member] rövid kód közé.





Ez plugin nélkül is műxik

[hidepost]registered users[/hidepost]





http://wordpress.org/extend/plugins/hidepost/













[member]registered users[/member]


http://www.wprecipes.com/wordpress-shortcode-display-content-to-registered-users-only





nem tudom melyik jobb.

varnyu: hova tegyem pontosan a kódot a funktion.php-n belül, vagy teljesen mindegy?

resi: nekem ez a function.php-m eleje:









Code:

<?php load_theme_textdomain('nona');



/* members only */

add_shortcode( 'member', 'member_check_shortcode' );



function member_check_shortcode( $atts, $content = null ) {

if ( is_user_logged_in() && !is_null( $content ) && !is_feed() )

return $content;

return '';

}

/* members end */








tehát az első sor után tettem be

hitetlen: kipróbáltam a hidepost plugint. Működik is, azonban amikor átírom magyarra a szöveget, hogy jelenkez be a megtekintéshez bla bla… akkor már nem akarja megjeleníteni.











Erre valami megoldás??

nekem sajnos rengeteg egyéb info meg miegymás van a funcion.php elején, ám megoldottam, mert betettem valahova az infók után, azonban azt nem tudod, hogy lehet megoldani azt, hogy legyen egy szöveg: jelentkezz be a megtekintéshez vagy valami lyesmi?

De. Én úgy oldottam meg, hogy az adott védett szöveg és a rövid kód elé kicsi kacsómmal bepötyögtem, hogy Innentől csak regisztrált felhasználók olvashatják!











:smiley:

Éretm, de akkor az a szüveg végig látható lesz gondolom. Én meg jobb szeretném, ha csak akkor látják mikor még nem regisztráltak.





Egyébként meg köszi a segítséget!

Igen, látható lesz :slight_smile:





Ahhoz a megoldáshoz, amit Te szeretnél, én nem vagyok elég okos. De biztos lesz majd itt valaki :slight_smile:











szivesen :slight_smile:


'resi' wrote on '2010-03-02:




hitetlen: kipróbáltam a hidepost plugint. Működik is, azonban amikor átírom magyarra a szöveget, hogy jelenkez be a megtekintéshez bla bla.... akkor már nem akarja megjeleníteni.





Erre valami megoldás??








Azt olvasom a plugin honlapján http://wordpress.org/extend/plugins/hidepost/faq/ hogy van Option page (beállítások menü az adminban) és ott át lehet írni a szöveget.





varnyu.


A te megoldásodnál pl. az RSS oldalt is védi? Vagy rákattintok az RSS-re, és elolvasom a védett bejegyzést? :)

'hitetlen' wrote on '2010-03-03:




varnyu.


A te megoldásodnál pl. az RSS oldalt is védi? Vagy rákattintok az RSS-re, és elolvasom a védett bejegyzést? :)








A felvetés jogos :)


RSS-ben faszán megfog jelenni szerintem :D

Ez Efrud megoldása (…)volt:











http://forum.word-press.hu/topic/2804-blog-olvasassa-csak-regisztralt-felhasznaloknak/page__view__findpost__p__23593











(én emlékszem rá?)

[off]@rozi alias baroteam:





igen, varnyu már linkelte…





http://forum.word-press.hu/topic/3091-kerlek-segitsetek-members-only/page__view__findpost__p__28060





[/off]

[off] akkor elromlott a böngészőm :o, én sehol se találom Varnyu-nál a linket. :stuck_out_tongue: [/off]

Na most én leszek letámadva Efrud ötlete miatt, mer az RSS-ben olvasható? :smiley: én csak kipróbáltam, de nem használom. Mint ahogy plugint se használok “védelemre”. Amit én lefirkálok az oldalaimra, az mind publikus. Olvashatja, aki arra jár és érti a magyar nyelvet. Amit meg nem tartok publikusnak, azt nem irom le. Mert az egy blogon még a regisztrált felhasználókra se tartozik. Azt megtartom magamban :stuck_out_tongue: