e-commerce - még mindig :-(

Egy újabb érdekesség: Nektek működik a Facebook Lájk gomb?





Nekem csak megosztani tud, azaz ha hozzászólással osztom meg, de az is csak az én profilomban jelenik meg, mások számára láthatatlanul… A tetszik, azaz a lájk gombot nem kéne hozzárendelni egy facebook profilhoz a gombocskát? Vagy ilyenre nem gondoltak a szerkesztők? :frowning:





(Ha jól emlékszem, akkor a kódot a facebook generálja a profil tulajdonosának, azaz adminisztrátorának…)





Próbálta már valaki ezt helyre rakni?

Megkeresed a wpsc-single-product.php file-t a plugins/wp-ecommerce/theme mappában vagy - ha e-commerce-re kihegyezett sablont használsz, akkor a sablonod mappájában. Ebben megkeresed a facebookos részt és kicseréled arra a kódra amit a facebook developersben tudsz a like gombra generálni magadnak.





És kész is.


'Kalinka' wrote:




És kész is.





Köszönöm!


Nem volt egyszerű, de most már kezdem átlátni a kódot, így mégtovább tudtam fejleszteni eme részét az oldalnak!





Tudnátok ajánlani [font=helvetica, arial, sans-serif:1yaffma3]e-commerce-re kihegyezett sablonokat? Kezdem kinőni a mostani letisztult egyszerű sablont.


Keresgélek már egy pár órája, de amiket free-vel hirdetnek, mindig kiderül, hogy fizetős...[/font:1yaffma3]

Free sablont nem fogsz találni - legalább is olyat ami használható - e-commerce-hez.











Ha belegondolunk, megér annyit egy webáruház, amennyit kérnek egy ilyen sablonért.











Egy pár téma.

az wpecben az a jó, hogy tulajdonképpen BÁRMILYEN sablont fel lehet használni hozzá, szóval csöppet értetlenül állok azelőtt, hogy nem találsz hozzá valót.





elvégre minden widget jár a wpechez azokat meg oda rakod ahova akarod…


'mano' wrote:




BÁRMILYEN sablont fel lehet használni hozzá...





Ez így van! Jelenleg a Twenty Eleven 1.4-et használom, ami az egyszerűsége és átláthatósága miatt tetszik. Viszont úgy néz ki, hogy kezdem kinőni.Ez annyit jelent, hogy a bal oldalra is szeretnék valami figyelemfelkeltő menüt, szeretnék egy cikk részleget, termékek tesztelését, stb. Ezt már nem bírja elviselni ez a téma, legalábbis úgy érzem, hogy kevés hozzá. Emiatt valami olyan sablont keresgélek, mint pl a http://worldplaza.hu/ (csak egy példa) ezen már elférne sokminden dolog.





Ami miatt hozzátok fordultam és free témát kértem:


kezdő vagyok wpec témakörben, és kb 4 hónap és 6 sablon kipróbálása kellett, hogy a teljes eddigi egyszerű dizájnt megalkossam a webáruházra. Csak hobbyként megy az oldal, nem főállású megélhetésből, így nincs keret arra, hogy 68dolláros webáruházakat próbálgassak és ki tudja hanyadik fog megtetszeni.


(Ha már lazán kitermelné a sablonok árát, akkor meg nem én csinálnám a weboldalt, hanem egy rendszergazda :) )





Tudnék még magyarázkodni, de nem akarok offolni.

flexishop vagy boutique.





Mindent tudnak.











Amúgy meg nem kell kifizetni, hogy kipróbáld. Erre van a “Live preview” gomb.











Amúgy (a saját véleményem szerint) a linkelt oldal kinézete szerintem elavult.

Nem a külsőt próbálnám ki, az a vásárló feladata, hanem a belső lehetőségeket, a szinek cseréjét, a rugalmasságát, kiemeléseket, regisztráció mentes vásárlás, fenti menüben termékkategóriák. stb.





(Lásd: a jelenlegi sablonomban nem működik a kiemelés)





Tetszik a flexishop.





Tudnál mutatni egy nem elavult oldalt?





Köszönöm a segítséget!

Sajnos gondok vannak a tárhelyszolgáltatómmal, így napok óta áll a projekt…





Egy fontos kérdésem viszont volna: bármilyen oldalt, cikket, beírást ki lehet tenni oldalsó menübe, de a termékeket nem.





Azaz a termékek nem számítanak közvetlenül elérhető “oldalnak”?





Lehet ezen valahogy segíteni?





(Gondolom ezt megoldanák a kimondottan erre kihegyezett sablonok. Vagy csak a most használt sablonommal van ez?

Az e-commerce berak neked 2 widgetet amivel kiteheted bárhova az akciós vagy a legújabb termékeket.





Persze kirakhatsz bármit bárhova, mivel van egyedi szöveg(vagy html) widget is.

Megvan!! Kiemelt terméknek nem a kiemelt termék minősül, hanem a leárazott, azaz az akciós árral rendelkező termék!





Csakhogy ebbe nem tartozik bele a termék variánsnál megadott akciós ár!





Emiatt nem sikerült sosem kiemelni egy terméket, mivel szinte mindig van variáns kontroll a termékeimen. És emiatt nem is lesz sosem ilyen kiemelt termékem. :frowning:





Ez azért nem kis bug a rendszerben…

Nah mégegy: Nem lehet azt beállítani, hogy bizonyos regisztrált vásárlóknak valamilyen állandó kedvezmény járjon? Pl 10% kedvezményt be tudjak állítani egy törzsvásárlónak.

nem

Probléma megoldva: http://haet.at/wp-e-…-role-discount/

Megint nem vagyok naprakész, affene! :slight_smile: Bocsi, és köszi!





De működik is?

Működik!





Sajnos a variánsokkal nem tud mit kezdeni, de a normál termékekkel működik.


'h3ini' wrote:




Egész véletlenül nincs valakinek egy woocommerce magyarítása? Nekiálltam lefordítani, de valamiért az istennek sem csinálja meg a .mo fájlt








Hali!





Én is elkezdtem fordítani a woocommerce-t. A felhasználói felület 95%-os. Pontosan mi a gond a .mo-val ? Nekem is voltag gondjaim, de Győzőék segítségével megoldódott.

Sziasztok! Kellene egy kis segítség! :frowning:





Frissítettem az E-commerce-t, mert azt írta, hogy van frissebb verziója…





Azóta a szöveg a következő:





Tervezett karbantartás miatt, egy rövid ideig, most nem érhető el az oldal. Nézz vissza egy perc múlva.











Ez 10 perce már kint van.





Teljesen tropára ment, vagy van esély a visszahozatalára?





Légyszi segítsetek!

Nem sikerült a frissítés, valószínűleg.





Lehetséges, hogy a wp gyökérben ott lakik egy .maintenance rejtett fájl, azt töröld ki.





(Remélhetőleg, azért a frissítés előtt volt mentésed mindenből? :slight_smile: )

Másnap reggelre helyreállt a dolog. Lehetséges, hogy több mint fél órán keresztül elszüttyögött magában? :slight_smile: (Vagy a szerver gondolkodott volna?)











Viszont ezzel a frissítéssel sok új dolgot hoztak be, ami egy kis állítást von maga után:





Egyik: “Akik ezt vették meg, megvették még ezeket is” szerkesztőjét hol találom? Ömlesztve jeleníti meg a kapcsolódó termékeket, de nem találom a szerkesztőben a fájlt.





Másik: A vásárlásról szóló email értesítő is kicsit fura lett. Ezt tudom valahol szerkeszteni?