e-commerce - még mindig :-(

h3ini: a bolt beállításait fusd már át. a mezők nincsenek lefordítva, neked kell átírnod őket adminban!

Sajna sztem egyik sem. Már próbáltam többféle sablonnal, mindenhol ez a helyzet. Elvileg az e-commerce fájlokba sem lett belenyúlva. Szűz telepítés, csak a nyelvi fájlok lettek hozzáadva. Nem hiszem el, hogy nem találok már egy magyarul is 'beszélő' kereskedelmi modult :frowning:









'mano' wrote:




h3ini: a bolt beállításait fusd már át. a mezők nincsenek lefordítva, neked kell átírnod őket adminban!








Mekkora láma vagyok bakter. Kb ezt az egy fület nem néztem még meg... Thx





Most már csak egy gyíkom van remélem. Csak a kódban lehet átírni, hogy a termék ára után ne jelenítse meg a fillér helyiértékét? Tehát a 100 Ft ne 100.00 Ft legyen. Vagy csak megint én vagyok vak?

keresd vissza a hozzászólásaimat, leírtam már a megoldást rá…

Sajnos az új verzióban ez valahogy másképpen van. A processing.functions.php-ben lehet állítani, hány tizedesig jelezze, ezt már megtaláltam én is. De valahogy a nyitólapomon akkor is kiírja a tizedeseket. A kosárban már nem.

Sziasztok ismét.











Volna egy olyan kérdésem, hogy az e-commerce bolt funkciót használom, viszont szeretném megcsinálni benne, hogy a termékek oldalon belül egy felhasználó kitudja választani, hogy hány terméket listázzon neki ki oldalanként egy lenyíló menüből.











így nézne ki ugye:










5


10


15


20











Eddig ugye meg is van, csak ha kiválasztom valamenylik értéket, akkor nem csinál semmit rá. Tudna nekem ebbe valaki segíteni, hogy mit kellene odaírnom, hogy ez megfelelően működjön?

h3ini: tudom hogy az újban másképp van, de azt is leírtam már valahol…! :wink:











csaknorris: ilyen funkcióról nem tudok wp e-commerceben, hogy létezne, de ha mégis sikerülne megoldanod jöhet a leírása, mert kellene! :smiley:

Azért köszönöm.

h3ini: különböző sablonoknál egyedi ár megjelenítés van. --> “price_format” vagy “wpsc_special_price” --> ilyet kell keresni a kódban és ott tudod módosítani. Legalább is nekem volt ilyen párszor.

csaknoriss: ha megnézed a wpsc-core/wpsc-functions file-t, abban találsz egy ilyet:



if(1 == get_option('use_pagination')){



$query->query_vars['posts_per_page'] = get_option('wpsc_products_per_page');



if( isset( $_GET['items_per_page'] ) ) {



if ( is_numeric( $_GET['items_per_page'] ) ) {



$query->query_vars['posts_per_page'] = (int) $_GET['items_per_page'];



} elseif ( $_GET['items_per_page'] == 'all' ) {



$query->query_vars['posts_per_page'] = -1;



$query->query_vars['nopaging'] = 1;



}







Ez a navigáció kódja de gondolom az item_per_page (vagy a 'wpsc_products_per_page')értékét kellene újraállítanod/átadnod a lenyíló menüből, hogy jó legyen.







Csak elméleti síkon próbálok gondolkozni, még nem volt alkalmam ilyet beépíteni.





if(1 == get_option('use_pagination')){





$query->query_vars['posts_per_page'] = get_option('wpsc_products_per_page');





if( isset( $_GET['items_per_page'] ) ) {





if ( is_numeric( $_GET['items_per_page'] ) ) {





$query->query_vars['posts_per_page'] = (int) $_GET['items_per_page'];





} elseif ( $_GET['items_per_page'] == 'all' ) {





$query->query_vars['posts_per_page'] = -1;





$query->query_vars['nopaging'] = 1;





}











Ez a navigáció kódja de gondolom az item_per_page (vagy a 'wpsc_products_per_page')értékét kellene újraállítanod/átadnod a lenyíló menüből, hogy jó legyen.











Csak elméleti síkon próbálok gondolkozni, még nem volt alkalmam ilyet beépíteni.

Sziasztok!











Nekem egy olyan beállításra lenne szükségem az e-commerce-ben, hogy a kosárba csak azonos kategóriába tartozó terméket tudjon helyezni. Ha már egy másik kategóriából szeretne vásárolni, akkor előtte el kelljen küldeni, vagy üríteni a kosarat.











Lehetséges ez valahogy?











Üdv!

nem

Hm… Azért kösz!











És abban tudsz- e segíteni, hogy a saját fiókban, az elküldött rendelések kilistázásánál a végösszeg/adótartalom/szállítási díj egy vonalban legyen elrendezve?











Üdv!

Sziasztok!











Listás termék megjelenítőbe tudok valahogy új oszlopokat tenni?

wepe a sablonod könyvtárába másold át a szükséges wpec fájlokat, és a





wpsc-shopping_cart_page.php





forrását túrd fel.





annak a table rendszerének módosításával előbb utóbb elérhető amit akarsz.





nem könnyű, de nem is lehetetlen megoldani!

Főleg ha dreamweavert is tudsz hozzá használni, mert az osztott képernyős módban mutatja neked, hogy hol és milyen táblázat van.











Valenetin! Persze, hogy tudsz! :slight_smile: De ha esetleg kifejtenéd…











Annyit még Wepének, hogy a wpsc_user_log -file-al jobban jársz (az felel a vásárlások listázásáért)





Szerkesztve : + a wpsc-theme/functions/wpsc-user-log-functions file is - ha jól emlékszem a részletekért inkább ő felel

Köszi, végülis megtaláltam a tizedesjegyek titkát. Végülis a sablon cuccában volt, ezért nem volt elég az e-commerce plugin kódjában átállítani.

Megírod, hogy pontosan merrefele is? Sokat segítenél az utókor szenvedőin. :slight_smile:

Ha nekem szólt a kérés, akkor itt találtam meg:











Elegant themes-et használtam. A téma fuctions.php fájljában ilyet kell keresni:





$price = apply_filters( 'et_wp_ecommerce_price_format', number_format( $price, 0 ), $price );



( $price, 0 ) <-- itt adható meg a tizedesek száma.







Ez csak a sablon saját felületén megjelenőket állítja át értelemszerűen, a többi a mano által már leírt helyen állítható át.$price = apply_filters( 'et_wp_ecommerce_price_format', number_format( $price, 0 ), $price );





( $price, 0 ) <-- itt adható meg a tizedesek száma.











Ez csak a sablon saját felületén megjelenőket állítja át értelemszerűen, a többi a mano által már leírt helyen állítható át.

Sziasztok!











Ezt a kérdést már feltettem régebben, nem kaptam akkor választ rá:











Az volna a kérdésem, hgy az e-commerce, hol tárolja a felvitt termékekről az adatokat? (ár, kép, súly, leírások…)





adatbázis oldalon kell keresnem, gondolom, csak nem tudom melyik fájlba kell ezt megtennem.











Kérem aki tud segítsen. Rengeteg terméket kellene felvinni, de ha ezt megtudná nekem valaki mondani nagyban megkönnyítené a munkámat.

adatbázisban NINCSENEK fájlok!!!





de józan paraszti ész szerint így találod meg:





1 - phpmyadmin





2 - rákeresel egy olyan értékre, ami szerepel a termékeidnél





3 - HOPP, meg is van…