e-commerce - még mindig :-(

Üdv!

Milyen szállítást akarsz?

Nekem így van beállítva:

Szállítás engedélyezése: igen

ShipWire beállítások : nem

Telephely városa és ir. szám: nincs megedva

És telepítettem a Simple shipping plugint is.

Egyébként Kalinkától kaptam én is a kódot.

A kiemelt termékek megjelenítésével, beállításával kapcsolatban senki?

A jobb oldalon bekapcsoltam pár dolgot (Boltban átvéve, postai csomag), de amikor klikkelek a Frissítés gombra, akkor minden eltűnik. - Ez normális?

És a vásárlást megnézve sajnos nincs változás. Nem enged tovább a rendszer.

Üdv:

z

'WePe' wrote:

Üdv!

Milyen szállítást akarsz?

Nekem így van beállítva:

Szállítás engedélyezése: igen

ShipWire beállítások : nem

Telephely városa és ir. szám: nincs megedva

És telepítettem a Simple shipping plugint is.

Egyébként Kalinkától kaptam én is a kódot.

Ezek nálam is megvannak.

De milyen kódra gondolsz?

Üdv:

z

'zenoe' wrote:

Ezek nálam is megvannak.

Üdv:

z

Amit írtam, hogy cseréld le a "wpsc-shopping_cart_page.php" file-lal.

'zenoe' wrote:

Ezek nálam is megvannak.

Üdv:

z

Passz!

Nekem simán ott van a CHECKOUT oldalon, amit a Fixed rate-ban megadtam.

Hát, nem tudom, lehet, hogy újra kéne telepítened. Az csak egy fél óra, a kísérletezgetésekkel meg el megy a napod.

Sziasztok!

WP E-commerce: olyan regisztrációs űrlapot/plugint tudtok-e ajánlani ami normális regisztrációt lehetővé teszi. Úgy értem hogy a WP-regisztrációkor a rendszer adja meg a jelszót, de ezután még a rendelésnél ki kellene tölteni a szállítási adatokat. Ezt szeretném egy lépésben vagyis az elején lerendezni, hogy regisztrációkor megadja a felhasználó a belépési adatokat (felhasználónév, jelszó mail szállítási és számlázási adatok ( lakcím adatok, elérhetőségek). PIE registert próbáltam ott a felhasználó megadhatja magának a jelszót de webshophoz szükséges adatokat (ahogy észrevettem) nem lehet megadni/bekérni vele.

Tehát a lényeg hogy a regisztrációkor ne csak e-mail címet kérjen, lehessen megadni hanem minden, a vásárláshoz szükséges adatot.

Másik dolog, hogy nem akarom hogy a vezérlőpultba belépjenek a látogatók, tehát belépés után maradjanak a főoldalon. Azt sikerült megoldani hogy visszairányítsa őket a főoldalra a belépést követően, de ott van a vezérlőpult fejléce, ami teljesen feleslege. Kérdésem erre vonatkozna hogy azt hogy lehetne onnan eltüntetni, inaktívvá/láthatatlanná tenni. Maradjon csak a vásárló a frontend oldalon…

Köszönöm előre is!

Az admin sáv eltüntetése

a téma functions -ba kell tenni ezt:

// adminbar csak adminoknak es szerkesztoknek

if (!current_user_can('edit_posts')) {

add_filter('show_admin_bar', '__return_false');

}

Én úgy oldottam meg ezt a regisztráció kérdést, hogy kidobáltam mindenhonnan a loginozást és csak a checkout

oldalon hagytam meg, de azt is átalakítottam ajaxos belépésre.

Az adatokat csak egyszer kell megadni, utána kitölti magának.

// adminbar csak adminoknak es szerkesztoknek

if (!current_user_can('edit_posts')) {

add_filter('show_admin_bar', '__return_false');

}

Én úgy oldottam meg ezt a regisztráció kérdést, hogy kidobáltam mindenhonnan a loginozást és csak a checkout

oldalon hagytam meg, de azt is átalakítottam ajaxos belépésre.

Az adatokat csak egyszer kell megadni, utána kitölti magának.

Köszönöm!

Nálam úgyvan, (eddig) hogy van egy checkout menü, regisztráció nélkül is tud(na) rendelni a vásárló, bedobálja kosárba a motyókat, rábök a checkoutra, kitölti a számlázási adatokat és kész. Ez az egyszeri vásárlónak jó. De pl a checkoutban van egy opció amivel megtudja tekinteni az összes korábbi rendelését, ehhez viszont regisztrált tagnak kell lenni hogy adott accounthoz tartozó rendeléseket kiírja.

Pontosan ezért el kell dönteni, hogy kidobod belőle ezt az funkciót vagy regisztrációhoz kötöd a vásárlást is. Ez már rajtad múlik.

Úgy a legkulturáltabb megoldani, hogy a belépést/regisztrációt ajaxosan oldod meg, ugyanazon az oldalon, ahol bekéred az adatokat.

Egész véletlenül nincs valakinek egy woocommerce magyarítása? Nekiálltam lefordítani, de valamiért az istennek sem csinálja meg a .mo fájlt :frowning:

Sziasztok!

Azt hogy tudnám megvalósítani, hogy az árakat csak akkor lássam amikor bevagyok jelentkezve, tehát a venégek csak a termék információkat lássák viszont az árakat nem.??

'nelson' wrote:

Sziasztok!

Azt sikerült megoldani hogy visszairányítsa őket a főoldalra a belépést követően, de ott van a vezérlőpult fejléce, ami teljesen feleslege.

Azt, hogy sikerült megoldanod?

Csaknoriss

<?php

if ( is_user_logged_in() )

{

$szam1 = wpsc_the_product_price();

echo "Nettó Ár: ".$szam1;

}

else

{

echo ‘Welcome, visitor!’;

}

?>

Nekem így működik. Viszont, ha van benne egy vagy két szorzás akkor azt, hogy irassam ki ugyanígy elrejtve a vendégek elől? Tehát szeretném ennek a bruttó árát és az áfáját is kiiratni.<?php

if ( is_user_logged_in() )

{

$szam1 = wpsc_the_product_price();

echo "Nettó Ár: ".$szam1;

}

else

{

echo ‘Welcome, visitor!’;

}

?>

Nekem így működik. Viszont, ha van benne egy vagy két szorzás akkor azt, hogy irassam ki ugyanígy elrejtve a vendégek elől? Tehát szeretném ennek a bruttó árát és az áfáját is kiiratni.

Elsőnek mondjuk rákereshetnél, hogy “php szorzás”…

Aztán ha nagyon nem megy, akkor szorozd meg a változód értékét 1,27-el.

$valtozo * 1,27;

Ha osztani szeretnél a per jellel tudod megtenni ( / ).

De ez már php és nem e-commerce!

$valtozo * 1,27;

Ha osztani szeretnél a per jellel tudod megtenni ( / ).

De ez már php és nem e-commerce!

Igen közben rájöttem és most már működik rendesen. Köszönöm a segítséget.

Van valami tippetek, hogy az mitől lehet, hogy az e-commerce magyar verziója van telepítve, de ha rámegyek a checkout gombra, akkor a szállítási és számlázási infók megadására szolgáló rész az angol nyelven marad. Pedig le van fordítva az is. Tudna valaki segíteni, h mi lehet a gond?

üdv

Lehet, hogy egyedi a sablonod ami e-commerce-re van kihegyezve? Ha igen, akkor az ő file-jait használja az e-commerce. wpsc-checkout.php vagy valami hasonlót keress.

Megoldásként remélhetőleg lesz nyelvi file-ja a sablonnak és abban le tudod fordítani.

Ha nem ilyen a sablon, akkor lehet, hogy bele lett nyúlva az e-commerce file-jaiba, és a karakterkódolás miatt nem használja a fordítást.