e-commerce - még mindig :-(

zenoe - wp alapsablonokkal is ugyanezt műveli?

Szia!











Két alapsablonnal is próbáltam, de semmi. Azt hiszem kifújt a tudományom :frowning:





Nem lehet, hogy ez csak extra funkció és alapból nem is működik?





Volt valakinek evvel problémája?











Üdv:





z

Hmm…











Volt valakinek ilyesmi problémája?





Vagy csak velem történt?





Üdv és nagyon köszi minden segítséget.





Annyit azért hozott a kutakodás (a netten), hogy lássam , más is küszködött a dologgal, de nekem valamiért nem működik az ott látott kódcsere.





z

Nekem működik a variáns alapból.





Véletlenül nem azért nem tudod bekapcsolni mert nem jól hoztad létre őket? Pl létrehozod a színt ami szülő csoport, majd létrehozod a pirosat ami már alcsoport(beállítod a színt szülőnek neki).





Amikor először használtam Én is úgy jártam mint Te.





Bocs ha ennél összetettebb a problémád de nem lehet kihagyni egy lépést sem :slight_smile:

Hmm…























Háát elnézést kell kérnem :slight_smile:





Kalinka igazad van :). Bocsi mindenkitől, mert úgy tűnik, hogy megoldódott a gondom. Egyszerűen én is kihagytam, hogy először a megnevezést kell megadnom. Mondjuk, hogy pl. szín. S csak ezután azt, hogy mondjuk: sárga.





Így már működik a dolog.





Megint tanultam valamit :). Remélhetőleg evvel megoldódott minden variations.js gondom :slight_smile:











Üdv:





z

Sziasztok!





Két problémám lenne:




  • Ha nem vagyok adminként belépve, akkor nem tudok rendelni. Minden jó, de nem találja a “köszönjük a vásárlást” oldalt. :frowning:




  • Nem küld emailt a vásárlásokról, még adminként bejelentkezve sem.





    Se nekem, se a megadott vásárlói email címre.





    Tudnátok segíteni?





    Köszönöm!

A “minden jó de “de nem találja a “köszönjük a vásárlást” oldalt”” elég paradox. Ilyenkor nem lehet minden jó :smiley: A ‘beállítások/bolt/megrendelés/csak regisztrált felhasználók vásárolhatnak’ jelölőnégyzet hogy áll?





Ha nem küld emailt --> ki a kiszolgálód? mik a “php/mail” beállításai?


'Kalinka' wrote:




A "minden jó de "de nem találja a "köszönjük a vásárlást" oldalt"" elég paradox. Ilyenkor nem lehet minden jó :D





Minden jó, kivéve ez. Ennyi. Folyton csak a szőrszálhasogatás.





'Kalinka' wrote:




A 'beállítások/bolt/megrendelés/csak regisztrált felhasználók vásárolhatnak' jelölőnégyzet hogy áll?


Ha nem küld emailt --> ki a kiszolgálód? mik a "php/mail" beállításai?








Nah itt egy kicsit sopánkodok, ugyanis nem találtam ilyen beállításokat.


A jelölőnégyzet mindenkinek engedélyezve van. Az adatbekérő lapig el is jut. Azután adminként lenyugtázza az oldalt, Ismeretlenként viszont a "Köszönjük a vásárlást" helyett "Az oldal nem található" jön be.





000webhost.com-nál vagyok, de itt nem találok php/mail beállítást. :(





Kérlek ne programozóként kezelj, hanem mint dizájnt összepakoló egyszerű felhasználót. :)


Köszönöm!

[font=helvetica, arial, sans-serif:1sd4cpl8]Sziasztok![/font:1sd4cpl8]











[font=helvetica, arial, sans-serif:1sd4cpl8]Azt szeretném megcsinálni, hogy a wordpress sitenak azokon az oldalain, ahol wp eCommerce van, tehát a “bolt” szekcióban a lapok címébe a “Bolt” szót tegye bele, vagyis így nézne ki a cím:[/font:1sd4cpl8]











[font=helvetica, arial, sans-serif:1sd4cpl8]Termék - Bolt - Site név[/font:1sd4cpl8]











[font=helvetica, arial, sans-serif:1sd4cpl8](A nem ecommerces oldalakon a cím maradna Oldalnév - Site név)[/font:1sd4cpl8]











[font=helvetica, arial, sans-serif:1sd4cpl8]Előre is köszi a segítséget.[/font:1sd4cpl8]











[font=helvetica, arial, sans-serif:1sd4cpl8]Dávid[/font:1sd4cpl8]

Sir-Nyeteg! Elnézést kívánok, csak a vodka a fejembe szállt! :slight_smile:





A 000webhoston engedélyezve van a mail függvény de annyit észrevettem, hogy Magyar email címre nem mindig jönnek meg a levelek (gondolom a spam szűrök nem engedik át). Próbáld meg egy gmail es fiókkal is. Ha minden kötél szakad, oda küldi majd az értesítéseket és onnan már átírányíthatod bárhova. (beállítások/általános/email cím)











Az 'oldalak'-nál ott van 'Transaction results' oldal? Bár ha adminként jó akkor ott kell lennie.





És most úgy van állítva a boltod, hogy a nemre van állítva ez? --> Csak regisztrált felhasználók vásárolhatnak: Igen Nem





?

Sziasztok!











A következő problémában kérem a segítségeteket:





Van egy adott termék, aminek a rendelésekor szöveget is várok és képfeltöltést is a megrendelőtől. Ezt be tudtam állítani és működik is, bár a megrendeléskor feltöltött képet elég nehézkes levadászni a szerverről, főleg, hogy nem köti össze a beérkező megrendeléssel csak egy “I” betűvel figyelmeztet arra hogy képet is feltöltöttek.











A gondom az, hogy a “products-page” (termékkategória) oldalon ott van a “KOSÁR” gomb, és ha erre kattint a vevő, akkor kihagyja a “TERMÉK” oldalt és egyből beteszi a kosárba. Igy nem is tudja mik a lehetőségei.





Ha viszont a termék Címsorára kattint akkor átmegy a TERMÉK oldalára ahol látja a további lehetőségeit és a kitöltendő mezőket.











Azt szeretném, hogy a “termékkategória” oldalon ne legyen “KOSÁR” gomb, max egy pld “Tovább a termékhez” - ha lehetne.





Ha ez nem megy az is jó ha semmi sincs, a terméknév lehet maga a link is a termékhez - és ott a “KOSÁR” gomb, ez most is működik.











Van valami ötletetek?











Köszönöm, Tamás

Stom. ha nincs más – keresd meg a wp-content/plugins/ecommerce/wpsc-theme/wpsc_products_page.php oldalon ezt -->



<input type=“submit” value="" name=“Buy” class=“wpsc_buy_button” id=“product__submit_button”/>







és töröld ki. Persze előtte csinálj egy másolatot a fileoról!





<input type=“submit” value="" name=“Buy” class=“wpsc_buy_button” id=“product__submit_button”/>











és töröld ki. Persze előtte csinálj egy másolatot a fileoról!


'Kalinka' wrote:










Nagyon köszönöm a segítsédet!





Esetleg azt a kieszkábált "KOSÁR" gombot le lehet cserélni egy pld "TOVÁBB" gombra ami átmegy a termék lapjára?


Az már igazán guszta és egyértelművé tenné a dolgot. De nem muszály ha problémás.





Köszönöm, Tamás

'Kalinka' wrote:




Az 'oldalak'-nál ott van 'Transaction results' oldal? Bár ha adminként jó akkor ott kell lennie.


És most úgy van állítva a boltod, hogy a nemre van állítva ez? --> Csak regisztrált felhasználók vásárolhatnak: Igen Nem


?





Nah szép... Ha belépek az 'Oldalak' menübe, akkor látok mindent elvileg, de ha nyomok egy frissítést, akkor látom, hogy vázlatban van... Ezekután közzétettem az oldalt és már jó.


Email küldés még mindig nem megy :(

Tamás – > (javascriptes megoldás de szerintem ma már mindenhol van használva)





ezt teszed a kosárba gomb helyére



<INPUT TYPE=“button” name=“tovabb” value=“Tovább” onClick=“parent.location=’’”>











Szerk.: Amikor mented a file-t, állítsd át a karakterkódolást ‘ANSI’-ról ‘UTF8’ra az á betű miatt.





<INPUT TYPE=“button” name=“tovabb” value=“Tovább” onClick="parent.location=’’">

















Szerk.: Amikor mented a file-t, állítsd át a karakterkódolást ‘ANSI’-ról 'UTF8’ra az á betű miatt.

Sir-nyeteg, szerintem megy az, csak nem látszik az eredmény. Úgy lehetne kipróbálni, hogy regisztrálsz egy gmail-es fiókot (2perc) és azt az email-t adod meg a wordpress beállításainál. Nekem az összes 000webhostos oldalról fogadta a leveleket viszont soknál fordult elő az, hogy a Magyar emailre nem jött meg. Egy próbát megérne.

daniel_d_dave:





beállítások/bolt/megjelenés/Cseréljük le az oldal címét a termék/kategória nevével/ igen





keresd meg a wp-content/plugin/ecommerce/wpsc-includes/display.functions.php fileban ezt a részt: (nálam 338. sor)









return $output.$seperator;







majd írd át erre:







return $output." - Bolt - “;







Persze módosítás előtt csinálj mentést.





return $output.$seperator;











majd írd át erre:









return $output.” - Bolt - “;







Persze módosítás előtt csinálj mentést.





return $output.” - Bolt - ";











Persze módosítás előtt csinálj mentést.


'Kalinka' wrote:




Úgy lehetne kipróbálni...





Kipróbáltam.


Van G-mail-es fiókom. Beírtam. Még tegnap. Nem kaptam mailt.


Illetve a vásárlónak is kapnia kellene egy mailt.


De még hozzászóláskor sem kapok.





Elég valószínü, hogy a küldési beállításokkal van valami probléma :(


Be van pipálva, hogy kapjak email-t, ha új bejegyzést írnak, de arról sem kapok :(

A php/mail beállításokról többet megtudhatsz a 000webhost / cpanel / view php configuration oldalon. Én használom egy jó pár webhostos oldalamon a mail-t és ment mindig alapból. Amikor nem, akkor a spam szűrés miatt nem ment (valami.net16.net cím blokkolva volt szinte mindenhol). Még annyi, hogy volt olyan email amit fél nap után kaptam meg.





Ha jól van beírva az email cím akkor nincs több ötletem. Üdv.


'Kalinka' wrote:




daniel_d_dave:


beállítások/bolt/megjelenés/Cseréljük le az oldal címét a termék/kategória nevével/ igen


keresd meg a wp-content/plugin/ecommerce/wpsc-includes/display.functions.php fileban ezt a részt: (nálam 338. sor)




return $output.$seperator;



majd írd át erre:



return $output." - Bolt - ";



Persze módosítás előtt csinálj mentést.

[/quote]



Kalinka, köszönöm! Megoldotta a problémát.


return $output.$seperator;





majd írd át erre:




return $output." - Bolt - ";



Persze módosítás előtt csinálj mentést.

[/quote]



Kalinka, köszönöm! Megoldotta a problémát.


return $output." - Bolt - ";





Persze módosítás előtt csinálj mentést.








Kalinka, köszönöm! Megoldotta a problémát.