e-commerce - még mindig :-(

egyáltalán létre van hozva az az oldal?

adminban meg van adva a wpec-nek, hogy azt az oldalt használja?

(tipp: a közvetlen linkeket meg állítsd át szövegesre)

A következő probléma áll fent!

Mikor Admin jogkörrel rendelek valamit akkor a Transaction Result tökéletesen működik szól, hogy ezt meg azt rendelted meg. De mikor feliratkozó ként próbálok valamit rendelni és amikor a Transaction Result-nak kéne jönnie akkor 404 hiba jön ki.

Ezt esetleg, hogy lehet megbarkácsolni, hogy ne 404 es hibát írjon ki rendelésre?

Ha nulla forint az ár, azaz ingyenes, akkor miért kell fizetnem? Nem tudom beállítani, hogy akkor ne irányítson át a PayPal-ra. Ugyanez a problémám, ha kuponnal fizetek, és a kupon lecsökkenti 0 forintra az összeget.

Tudtok rá valami megoldást?

Köszi

Sziasztok!

A fentebb leírt hibám megoldódott, az volt a baj, hogy a “gyári” oldalszerkezetet én megváltoztattam kicsit. Most visszaraktam minden, és csak a nevüket írtam át, így remekül működik.

Most azonban a tesztek, javítgatások után át szerettem volna költöztetni a webáruházat.

Egy tárhelyen lesz, de másik domain alatt.

Átmásoltam az összes fájlt, megadtam neki az adatbázis elérhetőséget, a webshop beállításainál megadtam az új oldal elérhetőségét.

Szinte minden működik is rendesen, azonban a megrendelés, valamint a személyes beállítások közül néhány link a régi oldalra mutat.

Ha ránézne vaélaki:

új oldal linkje, ahová átköltöztettem: www.plexiszaki.hu (itt ha a kosárba teszel egy terméket, és a megrendelés fölé viszed az egeret, láthatod, hogy a régi oldalra mutat)

régi oldal linkje, ahonnan költöztettem: www.szekalatetshop.hu/plexiszaki

Előre is köszi!

Csaba

Az adatbázisban keressél rá a néhány tételre, és írd át. Vagy lemented az adatbázis-fájlt, és egy Notepad++, vagy PSPad szerkesztővel megnyitod, Ctrl-H-val cseréled a kívánt értékeket, majd .sql mentés és visszatöltés.

De az is lehet, hogy a sablonban te hagytál valami fix helyen szereplő url címet, nem?

Köszi, kipróbáltam. Elég sok helyen volt az adatbázisban, mindet lecseréltem notepad++ segítségével, azt írja nincs több. A megrendelést így helyesen behozza, de az oldal tetején megjelenik a következő:

“Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /web/szekalatetshop/plexiszaki.hu/wp-config.php:1) in /web/szekalatetshop/plexiszaki.hu/wp-content/plugins/wp-e-commerce/wpsc-core/wpsc-constants.php on line 17”

Ha pedig a vásárlás befejezéséhez a “vásárlás” gombra kattintok, akkor a következő oldalon csak a hibaüzenet jön:

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /web/szekalatetshop/plexiszaki.hu/wp-config.php:1) in /web/szekalatetshop/plexiszaki.hu/wp-content/plugins/wp-e-commerce/wpsc-core/wpsc-constants.php on line 17

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /web/szekalatetshop/plexiszaki.hu/wp-config.php:1) in /web/szekalatetshop/plexiszaki.hu/wp-includes/pluggable.php on line 934

Azt már meg sem néztem, hogy mire hivatkozik, de szemmel látható, hogy még a régi helyről akar betölteni valamit.

Van esetleg stabilab átköltöztetési módszer annál, mint amit én csináltam?

Köszi

Csaba

Azt nem írtam, mert annyira sokszor leírásra került: ügyelj arra, hogy a szerkesztéskor a mentés BOM nélkül történjék, különben hasonló hibaüzeneteket kaphatsz.

BOM nélkül mentettem, UTF-8 kódolással. Mégis ez történt.

Csodák márpedig mindig történnek, mert a gép is csak ember? :slight_smile:

A hibaüzenet nagyon gyanúsan erre hajaz… :wink:

Sziasztok!

Nagy kéréssel fordulok hozzátok, remélem valaki tud segíteni, mert 2 napja már ezzel kinlodok.

Elég érdekesen működik ez az e-commerce, vagy csak nekem nem logikus.

Szóval létrehoztam az egész menürendszert kategóriákból(mert ha sima oldal után teszek kategóriát, nem jeleniti meg a terméket, csak ha kategória után csatolok egy alkategóriát) és az lenne a leg égetőbb kérdés, hogy adott az oldalon pl. egy fólia kategória, azon belül mobiltelefon->Apple->iPhone4. Na most nem akartam rengeteg menüt és almenüt tervezni a nyitó oldalra, ezért úgy gondoltam ha valaki a mobiltelefon->Apple-re kattit, az ott feljövő oldalon kiválaszthatja hogy milyen típusű készüléke van, csak simán a kategória képekből, de valamit nem jól csinálhatok, mert ha az iPhone4-nek adok egy képet, az nem lesz kattintható és nem mellesleg bazi nagy lesz a feltöltött kép, holott én beállítottam már előre, hogy legyenek átméretezve a képek.

A lényeg, hogy azt szeretném ha a mobiltelefon kategóriára kattintok, ott legyenek kattintható kategóriák(pl. apple, nokia, samsung stb), ehhez tudjak feltölteni egy képet és ez a kategória ne jelenjen meg a menü szerkezetben, hogy mobiltelefon->apple, hanem csak ha mobiltelefonra kattintok a menüből.

Az oldalt itt érhető el ha esetleg nem fogalmaztam volna megfelelően:

www.foliamarket.hu

Nagyon köszönöm előre is!

Sziasztok

Kb 3 hónapja szívok az e-commerce-al és már kezd nagyon felhúzni. A problémám következő.

Nem csoportosítja ár szerint a termékeket, ha az oldal tördelés akarom használni és miért ne akarnám, mert ki fog 30km-t lefelé scrollozni?!

Esetleg valakinek valami ötlet, mert már szét fórumoztam magamat,de sehol nem találtam erre megoldást és nagyon kellene! :angry:

Köszönöm

Sziasztok!

Egy hatalamas segítség kellene! Mac-en MAMP PRO servert futattok teszteléshez!

Tökéletesen feltelepült a wp, témákat tudok változtatni ahogy felakarom rakni a wordpress-ecommerce-t bemásolom a plugin mappába admin felületen aktíválnám utána fehér képernyővel kifagy az egész oldal!

valakinek van ötlete mért lehetséges ez??? probáltam már 000space.com-on is angol vagy magyar wp versioval is bárhogyan úgyan az a jelenség! 3.3 magyarra kellne nekem a wordpress-ecommerce

Előre is kösszi a segítségetek! Üdv: Gábor

MAMP PRO server-ed logját nézd meg az után, hogy produkálod a hibát…

pluginból kitöröltem az ecommerce-t utána vissza jött az oldal (wordpress-ecommerce/marketpress.php bővítmény kikapcsolára került a következő hiba miatt: A bővítmény fájl nem létezik.)

már probáltam webserveren is és ott is úgyan ez volt furcsa:S

valamit állítani kéne a mamp pro-ba?

próbáltam mást telepíteni az müködött.

megvan a hiba 3.2.1 angol vesioval jó megy hogy lehet ezt magyarositani?

Sziasztok!

Webáruházat szerkesztgetek. WP E-commerce pluginnal próbálkozom.

Pluginen belül nincs lehetőség számlát kiállítani, majd (netán) PDF formátumban továbbküldeni a vásárlóknak?

Ha nem lehetséges (márpedig eddig nem találtam rá módot), milyen plugint ajánlanátok?

Köszönöm szépen!

számlázásra biztos vagyok benne, hogy nem fogsz semmit találni. legalábbis ami a magyar jogszabályoknak eleget tesz!

erre külön, offline számlázóprogram kell, kulcssoft-ot vagy incash-t ajánlom.

Még egy jó tanács: webshop-al kísérletezz először magad, majd ha már úgy érzed nagyon profi vagy, mindent értesz, hogy mit miért stb. na onnantól csinálj működő webáruházat.

Köszönöm a tanácsokat. Már van egy működő webáruházunk, csak szlovák nyelven. Ezért kísérletezgetek most ezzel. Saját részre lesz.

További szép estét! :slight_smile:

(mano: Van egy fizetős webáruházunk, ahol van beépített online számlázó program, így ennek alapján kérdeztem, hogy WP-en is lehetséges-e ilyet megoldani. Köszi!)

mindenképp érdemes a számlázást offline vagy legalábbis elkülönítve megoldani…

Okés! Azt hiszem, manuálisan oldom meg Word-ben vagy Excel-ben.

Köszönöm segítségeteket! :slight_smile: