Arras sablon

talán a jquery-re gondolsz? az sűrűn összeakad :slight_smile:

Hát, asszem, lehet, hogy arra gondoltam… :lol: Főleg, ha sűrűn akad :wink:

Legutóbb a Hostlivio sablonnnál volt ilyen problémám. Összeakadt mindennel a contentslider… Szóval előfordulhat, ámbár a firebug nem jelzett semmilyen script ütközést.

Sziasztok!





Én nekem minden rendesen működik ennél a sablonnál,de nem tudom hogy nevezik pontosan, szóval a header alatti sávban ,ahol normál esetben az oldalakat jeleníti meg, mint menüket, szóval ott ez a sablon a kategóriákat jeleníti meg,de nem tudom hogyan változtassam meg. Esetleg ötlet?

arras aptions az admin felületen…


'hgrg' wrote on '2010-09-30:




arras aptions az admin felületen..








:D Gondoltam. De ott nem találtam. De mind1, mert megoldottam kategóriákkal.





Már csak egy kérdésem van. Amit a pluginuknál már feltettem,de ott semmi válasz egy jó ideje,pedig fontos lenne. :)


Szóval:





"Megtaláltam magamnak az Arras sablont, ami nagyon nagyon tetszik és már teljesen hozzá szabtam az igényeimhez,de sajna a facebook pluginok nem működnek. Sehogy sem jelennek meg bejegyzéseknél (és igazából sehol sem). Mi lehet a baj?





http://felforgato.com





Erről a site-ról lenne szó.





Amiket próbáltam,de nem hiszem hogy a pluginokkal lenne a gond,nem tudom mit nézhettem be.





AddToAny: Share/Bookmark/Email Button


Simple Facebook Link


Simple Facebook Share Button "

két kérdésem lenne az Arras témával kapcsolatban:










  1. hogyan tudom a keresési mezőt eltüntetni a fejlécből?










  2. a kezdőoldalt hogy tudom betenni a menübe? (most, ha a fejlécben lévő logora kattintok, akkor jön be a kezdőlap, de szeretnék egy ilyen fület tenni a menüsorba is)











    köszi a segítséget!
  1. A header.php fájlban a 92. sor körül keresd meg és remeld ki, kb. így:









Code:

<!--
-->








2. A sablon 2 menüt támogat. Hozzál létre egy saját menüt Admin --> Megjelenés --> Menük résznél, ahol az első menüpont a Kezdőlap lesz a saját linkekből, majd tovább kiválasztod az oldalakból/kategóriákból amire szükséged van, és az elmentett menüt a Main menüben jeleníted meg.

szupi, szupi!





köszönöm a segítséget! csak ezt a sajátlinkes részt nem tudtam a menünél… azért nem ment.

lenne még egy kérdésem: hogy tudom eltüntetni vagy megváltoztatni a pici arras logot a weboldal neve előtt?





(nem tudom hogy hívják azt a helyet, de pl. firefoxban, ha több lap meg van nyitva, akkor a lapok “fülein” van egy kis logo a weboldal neve előtt)











köszi!

Azt faviconnak hívják. Nem ismerem a sablont, de minden bizonnyal a sablonkönyvtárban van, lehetséges, hogy az images mappában. Favicon.ico a neve szerintem. Olyan favicont kell generálni és felülírni.

jaj de jó! köszi szépen, már meg is csináltam!

megint lett egy arrasos problémám: a sideshow most alapból ugye a kezdő oldalon jelenik meg, alá pedig blog szerűen összeszedi a cikkeket.











amit szeretnék: egy statikus oldalt kezdőlapnak DE slideshow-val…











lehet ilyet? szóval a lényeg az, hogy legyen slideshow és alá tudjak én írni :slight_smile:











köszi

végülis megoldottam a dolgot úgy, hogy telepítettem egy slideshow bővítményt, amit bármelyik oldalra be tudok illeszteni…

egy újabb kérdés (és ezt tényleg nem tudom megoldani):











azt szeretném, ha a menüsorban az aktuális oldal menüjének színe eltérő lenne a többitől.











most alapból sárga a menü, ha húzom felette az egeret akkor a gombok kékek, viszont ha rákattintok egyre és elviszem onnan az egeret, akkor megint mindegyik sárga. szeretném, ha az amelyikre rákattintottam, kék lenne…











köszi











itt az oldal, ha úgy világosabb:











http://www.meridientravel.hu

Mivel az aktuális oldalt jelzi a wordpress egy új osztállyal ezért már nekünk csak a css fájlban kell definiálni, mondjuk így:



Code:

li.current-menu-item{

background:#0B3861;

}

Köszi szépen a segítséget!











beírtam ezt a kódot a user.css-be, de sajna semmi változás :frowning:





valamit még ezenkívül kéne hozzá írni?


'polly' wrote on '2011-02-17:




Köszi szépen a segítséget!





beírtam ezt a kódot a user.css-be, de sajna semmi változás :(


valamit még ezenkívül kéne hozzá írni?





A sablonod styles.css-ébe írd be. A legaljára.

'syska' wrote on '2011-02-18:




A sablonod styles.css-ébe írd be. A legaljára.








a user.css az arras sablonnál direkt azért van, hogy mindent oda be tudjunk írni, amivel felül akarjuk írni a style.css -t.


szóval jó helyre írtam a kódot, de sajna nem működik.





amúgy biztos, ami biztos beírtam a style.css-be is, ahogy írtad, de úgy sincs változás...

Akkor tedd be így:



Code:



li.current-menu-item{

background:#0B3861 !important;

}