7-es explorer alatt kicsit szétesik az oldal

Hát nem tom, mit de vagy abba vagy a szövegbe van a hiba. A sablonba nem mert én feltettem itthoon localhoston, beraktam egy maszlag szöveget és nekem jó. Probáld meg nem formáli a szöveget vedd ki a szöveges widgetet meg ilyenek.





Ezzel meg tesztelheted: http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page

Hhuhúú!





Ez a tatanka nem tűnik túl könnyűnek… frown.gif











Most kivettem mindkét text widget-t. Mind a kettő csak sima szöveget tartalmazott…











Hátha így?











Tamás





u.i. Adjam fel? És nézzek másik sablont? Hmm… Kicsit szomorú lennék… vagy frusztrált…

Nem kell feladni, dolgozni kell rajta. Ennyi. Amúgy mostmár jó. :wink:

Efrud! Te sem vagy egy feladós, én sem!





Azért az biztos, hogy a te segítséged nélkül tökéletesen elakadtam volna…











Köszönöm szépen.











Azt is nagyra értékelem, hogy feletted és kipróbáltad… Már egyszer írtam valahol, fantasztikusan jó érzés a segítség, amit kapok itt a fórumon. Most tőled. Szinte már-már hihetetlen!











Most felteszek egy text widgetet alulra… hátha az nem zavar be…











Mert, ha már megoldódott, szeretnék valami tanulságot, ami másnak is hasznos lehet… pl: nem lehet text widgettel kezdeni, vagy ez a sablon nem bírja, vagy a hosszú “ő” betű az első sorban zavaró volt, vagy… szóval valami, ami több, ami általánosabb, mint csak az én kis honlapom.











Tamás

nem az hogy nem lehet kitenni text widgetet. Mert ki lehet, különben nem lenne ez a lehetőség. Majd menézem az oldalt, hogy miért nem jó a text widget.











szerk.: megnéztem, adj nevet a widgetnek, pl hogy elérhetőség. És akkor jó lesz.

Megint nem jó???





Attól, hogy a végére tettem egy text widgetet elszállt?





Jaj!











Köszi! Ha és amikor…











Nagyon értékes nap volt tőled.











Jó pihenést, jó éjt!











Tamás





p.s.





Nézegettem az oldalaidat, viccesek a Bakik! És érdekes a fotó feltöltő is.

szerkesztettem az előző hozzászólásom. Adj nevet a widgetnek és úgy jó lesz.

Óh!!! Nahát!





És ez egy általános tanács?? Minden text widgetre vonatkozik, minden sablonban?





Vagy ez itt valamiért speciális?











Júj! Nagyon örülök!!!





Köszönöm szépen!











Fantasztikusan kitartóan kerested…











Thanks!











Tamás

Egyáltalán nem vonatkozik más sablonokra. Ezzel van csak valami, de bevallom öszintén nem néztem utána se a kódban se a css-ben.

Óh!!! Nahát!





És ez egy általános tanács?? Minden text widgetre vonatkozik, minden sablonban?





Vagy ez itt valamiért speciális?











Júj! Nagyon örülök!!!





Köszönöm szépen!











Fantasztikusan kitartóan kerested…











Thanks!











Tamás

Üdvözletem!





Van egy oldalam http://igloiszepsegszalon.comeze.com/ , ami minden böngészőben tökéletesen megjelenik, kivéve az explorert. A téma készítője létrehozottt külön css kódolást az ienek, van style.ie6.css és style.ie7.css. A problémám az, hogy még így sem működik rendesen, mert a felső menüsor elemeit nem egymás mellé hanem egymás alá rakja és kihagyja a háttérszínt is. Olvastam, hogy ha transparent a background akkor hibásan jeleníthet meg, illetve a center megjelenetés is bugos az ie-ben amit pont egy buggal lehet orvosolni, de a css-hez nem konyítok ezért kérném a segítséget. Előre is köszönöm.





Az ie-s css:





http://igloiszepsegszalon.comeze.com/wp-content/themes/BeautyRoutine/style.ie6.css





http://igloiszepsegszalon.comeze.com/wp-content/themes/BeautyRoutine/style.ie7.css

Hogy Én mindig akkor kezdek el rájönni a megoldára miután már kérdeztem :smiley:





Mivel a header-ben az ie-7 volot meghívva, ezért csak lazán átneveztem a 6-os 7-esre. Mindezt azért mert az ie6.css volt részletesen deklarálva minden ami -gondolom- az ie-nek kell. Bár nem tökéletes még, a középre igazítás még mindig hibás és rosszul jelenÍti meg, de innen már egyszerűbb lesz. Majd leírom ha megvan :smiley:

A google a barátom :slight_smile: Akinek az internet explorer hibásan jeleníti meg az oldalt - nem középre igazítva -az próbálkozhat azzal, hogy a téma css-be beszúrja ezt :





body {



text-align:center;



}







Remélem nem mondok hülyeséget, hogy azért működik így, mert az ie átveszi a szöveg igazítási formátumát. Bár nekem nem okozott további problémát, de előfordulhat, hogy másnak minden szöveg középre lesz igazítva.







A többi résznek ilyenkor vissza kell állítani a balra igazítást :



{



text-align:left;



}








De utálom az ie-t :slight_smile:body {





text-align:center;





}












Remélem nem mondok hülyeséget, hogy azért működik így, mert az ie átveszi a szöveg igazítási formátumát. Bár nekem nem okozott további problémát, de előfordulhat, hogy másnak minden szöveg középre lesz igazítva.











A többi résznek ilyenkor vissza kell állítani a balra igazítást :





{



text-align:left;



}







De utálom az ie-t :slight_smile:{





text-align:left;





}












De utálom az ie-t :slight_smile:

Uh, hát ez így kacifánt. Egy weboldal minden IE alatt középre igazodik, ha megfelelőn van kialakítva és mondjuk nem hiányzik tegyük fel egy . De alap esetben, ha megadsz egy konténer elemnek egy szélességet és a margot beállítod, akkor középen kell, hogy legyen. Konténernek számítsuk ebben az esetben magát az oldal törzsét. Legyen a neve #container (találó voltam mi? :slight_smile: )












ide jön az oldal többi része





css be pedig ha megadjuk, hogy:



#container{

width:960px;

margin:0 auto;

}




Akkor a weboldal 960pc széles lesz és középre lesz igazítva minden böngészőn. Azt hiszem talán IE5-ön nem, de az elég durva már, ha valaki azzal foglalkozik. Teszem hozzá ha már témánál vagyunk szerintem IE6-ot el lehetne már felejteni, mert elég gáz.



ide jön az oldal többi része








css be pedig ha megadjuk, hogy:





#container{

width:960px;

margin:0 auto;

}



Akkor a weboldal 960pc széles lesz és középre lesz igazítva minden böngészőn. Azt hiszem talán IE5-ön nem, de az elég durva már, ha valaki azzal foglalkozik. Teszem hozzá ha már témánál vagyunk szerintem IE6-ot el lehetne már felejteni, mert elég gáz.#container{


width:960px;


margin:0 auto;


}






Akkor a weboldal 960pc széles lesz és középre lesz igazítva minden böngészőn. Azt hiszem talán IE5-ön nem, de az elég durva már, ha valaki azzal foglalkozik. Teszem hozzá ha már témánál vagyunk szerintem IE6-ot el lehetne már felejteni, mert elég gáz.

Akkor biztosan Én néztem el valamit, de elvileg minden div és /div megvan. Gondolom ezt abból, hogy az összes létező böngészőn jól jelenik meg az oldal, kivéve az ie-t.





Persze eszembe jutott az is, hogy a külön ie-re írt css-el van a baj, ezért kivettem és a sima style.css-t adtam neki is. De úgy is balra igazított. Mindenesetre a text-align:center megoldotta a problémát.





Amúgy 9-es az ie amivel teszteltem.

Amik segíthetnek: Html validator vagy css validator, ezekre rákeresve a W3C oldalát kapod és ott segít majd neked a program.